AJANS Mik
Yurt Dışı Fuarlar
  Yurt İçi Fuarlar
 

Mevcut site içeriğinde arama yapabilirsiniz. Örnegin: "hidrolik"
Hidrolik&Pnömatik web sitesini nereden duydunuz?
Anket Sonuçları

Yenilik ve etkinliklerden haberdar olmak için e-posta listemize mutlaka kayıt olunDergimizin güncel ve geçmiste yayinlanan sayilarina gözatabilirsiniz

Mikdisplay

http://www.maximator.com.tr/

http://www.ph-hydraulik.de/

http://tuyap.com.tr/fuarlar/plast-eurasia-2017#fuar-profili

Seyad Üyesidir

Ana Sayfa http://www.uzaymakina.com.tr/
 
  / 2017
 
Haber 19.05.2018 tarihinden bu yana 614 kez okundu. / 95. SAYI

Bosch’un ‘Değişimi Şekillendirin’ Programı Bu Yıl Yıldız Teknik Üniversitesi’nde

Bosch Türkiye’nin Sanayi 4.0 dönüşümüyle ihtiyaç duyulacak insan kaynağının yetişmesine destek vermek amacıyla hayata geçirdiği ‘Değişimi Şekillendirin- Diji-tal Üretim ve Sanayi 4.0 Programı’ bu yıl Yıldız Teknik Üniversitesi iş birliğiyle gerçekleştiriliyor.
Programa seçilen öğrenciler, Bosch Manisa ve Bosch Bursa Fabrikalarının deste-ğiyle Nesnelerin İnterneti, bağlanabilirlik, Sanayi 4.0 konularındaki teorik bilgileri-ni pratiğe dönüştürme fırsatı bulacak.
Sanayi 4.0 alanında dünyada ve Türkiye’de öncü çalışmalara imza atan, kazandığı deneyimi iş dünyasıyla da paylaşan Bosch Türkiye, bu büyük dönüşümde ihtiyaç duyulacak insan kaynağının yetişmesi için sanayi-üniversite iş birliğine ağırlık vermeye devam ediyor. Bosch, ilk olarak geçen yıl düzenlediği ‘Değişimi Şekillendirin- Dijital Üretim ve Sanayi 4.0 (Shape the Change – Digital Manufacturing & Industry 4.0) Programı’nı bu yıl daha da geliştirerek Yıldız Teknik Üniversitesi iş birliğiyle gerçekleştiriyor.
Bosch Türkiye IoT ve Endüstri 4.0 Proje Ekibi ile Yıldız Teknik Üniversitesi öğretim görevlilerinin birlikte yönettiği program, üniversitede öğrenim gören lisans ve lisansüstü öğrencilerinin katılı-mına açık ve ücretsiz şekilde düzenleniyor. Programa katılan öğrencilerin, dijital üretim ve Sanayi 4.0 konularına odaklanmış projeler üzerin-de çalışmaları amaçlanıyor. Bu proje kapsamında öğrencilere Bosch’un Türkiye’de faaliyet göste-ren kendi fabrikalarından örnek alanlar sunularak, bu alanlarla ilgili çalışmalar yapmaları isteni-yor. Bu yıl öğrencilere verilen başlıklar arasında gerçek zamanlı veri işleme, verilerin eş zamanlı analizi ve kullanıcılara çevrimiçi bir platformda sunulması, üretimde istasyon bazlı andon sistemi çalışması, maliyet optimizasyonu, veri madenciliğine dayalı hata azaltma gibi konular yer alıyor.

Bosch bilgi ve deneyimlerini öğrencilere açıyor
Bosch Türkiye, üniversite-sanayi iş birliğine dayanan bu programla öğrencilere, Dijital Üretim ve Sanayi 4.0 konularında hem kendi gelecek vizyonlarını oluşturma hem de fikirleriyle yarının dünyasını şekillendirme imkânı veriyor. IoT ve Endüstri 4.0 temalı gerçek uygulama projelerinin verilmesi saye-sinde konu teoriden çıkarılarak pratiğe dökülüyor, böylece sanayi-üniversite iş birliği kapsamında potansiyel fırsatların oluşması sağlanıyor. Bosch Türkiye, programı sürdürülebilir kılmak için önü-müzdeki yıla ilişkin planlamalara daha şimdiden başladı ve her yıl giderek artan sayıda öğrenci Bosch’un bilgi ve deneyimlerinden yararlanabiliyor.
Yıldız Teknik Üniversitesi Bosch iş birliği ile ilgili olarak; “Öğrencilerin Sanayi 4.0 teknolojileri ve bu teknolojilerin neden olduğu dijital dönüşümü anlamaları, dönüşümde yer almaları ve aynı zamanda öğrencilerin kritik düşünme becerisini geliştirmeyi amaçladıklarını” ifade ettiler.
‘Değişimi Şekillendirin’ Programı boyunca proje öğrencilerine biri Yıldız Teknik Üniversitesi’nden, diğeri Bosch Türkiye’den olmak üzere iki danışman eşlik ediyor. Programa seçilen 11 öğrenci, Nisan ayından itibaren Bosch Bursa Fren Fabrikası ve Bosch Manisa Termoteknik Fabrikası mühendislerinin eşliğinde çalışmaya başladılar.
Öğrencilerin geliştirdikleri projelerin final sunumunun ardından program, Haziran ayında jüri değer-lendirmesi ile tamamlanacak.95. Sayı / Haber kategorisindeki diğer içerikler.

 • AKDER’de Semih Kumbasar Dönemi
 • MAİB Yönetim Kurulu Başkanı Adnan Dalgakıran, 12 Yıllık Görevini Kutlu Karavelioğlu'na Devir Etti
 • MAKFED MEYEM, Sertifika Vermeye Başladı
 • Aktaş Holding Yeni Pazarlarda Yatırımlarıyla Büyümeye Devam ediyor
 • Bosch’un ‘Değişimi Şekillendirin’ Programı Bu Yıl Yıldız Teknik Üniversitesi’nde
 • SAMSUNG TÜRKİYE ve BOREAS A.Ş. İşbirliği ile düzenlenen panelde; “Türkiye’nin Kadın Mühendisleri, Türkiye’de Kadın Mühendis Olmayı” Anlattı
 • Hidromek, Üniversite-Sanayi İşbirliğine Yeni Bir Boyut Kazandırıyor
 • Su ve Yakıt Tasarrufu Sağlayan Proje, 5. Karbon Zirvesinde Ödüllendirildi
 • HKTM, Ar-Ge Merkezi Kurdu
 • Ekin Teknoloji, Ulusal Kalite Günleri’nde gençlerle buluştu “Çok çalışmak ve fark yaratmak başarıyı beraberinde getirir”
 • Trio Mobil CEO’su Nevzat Ataklı: "Endüstri 4.0 için geliştirdiğimiz teknolojiler ile Türk firmalarının dünya ile yarışmasını sağlayacağız"
 • Bosch’tan First Robotics Competition İçin Öğrencilere Destek • © Copyright 2005 - 2006 hidrolikpnomatik.com All Rights Reserved.
  95.SAYI Ziyaretçi Istatistlikleri

  Bugün 173 kişi ziyaret etmiş, şu an sitede 1 kişi bulunuyor, toplam ziyaret sayısı : 99724 kişi.