AJANS Mik
Yurt Dışı Fuarlar
  Yurt İçi Fuarlar
 

Mevcut site içeriğinde arama yapabilirsiniz. Örnegin: "hidrolik"
Hidrolik&Pnömatik web sitesini nereden duydunuz?
Anket Sonuçları

Yenilik ve etkinliklerden haberdar olmak için e-posta listemize mutlaka kayıt olunDergimizin güncel ve geçmiste yayinlanan sayilarina gözatabilirsiniz

Mikdisplay

http://www.maximator.com.tr/

http://www.ph-hydraulik.de/

http://tuyap.com.tr/fuarlar/plast-eurasia-2017#fuar-profili

Seyad Üyesidir

Ana Sayfa http://www.uzaymakina.com.tr/
 
  / 2017
 
Haber 26.03.2018 tarihinden bu yana 227 kez okundu. / 94. SAYI

HANNOVER MESSE 2018: Endüstri 4.0 Bir Sonraki Aşamaya Ulaşıyor
Otomasyon ve enerji teknolojisi, IT platformları ve sanal gerçeklik arasındaki etkileşim endüstrideki dijital dönüşümü yönlendiriyor. HANNOVER MESSE 2018, “Integrated Industry (Entegre Endüstri) – Connect & Collaborate (Bağlan ve İşbirliği Yap)” ana temasıyla bu gelişmeyle ilgili potansiyellere dikkat çekiyor.
İnsanlar, makineler ve IT – bunlar fabrikalarının köşe taşları olacak. Fakat tam potansiyellerine ancak networking ile ulaşacaklar. Deutsche Messe AG Yönetim Kurulu Başkanı Dr. Jochen Köckler şunları kaydetti; “Networklerin organizasyonu demek olan yeni bağlanabilirlik konsepti, Endüstri 4.0’ı bir sonraki aşamaya taşıyor. “Integrated Industry – Connect & Collaborate” temasıyla, bağlanabilirliğin endüstri tesislerinde tamamen yeni iş, çalışma ve işbirliği formlarını nasıl kolaylaştırdığına dikkat çekiyoruz. Sonuç: daha çok rekabetçilik, daha iyi işler ve yeni iş modelleri.”
Fabrikalar ve enerji teknolojileri artık her zamankinden daha verimli. Veri analizi de öyle. Endüstriyel IT platformları piyasada kendilerine yer buluyor. Sanal gerçeklik ve yapay zeka, makinelerin karar vermelerine imkan sağlıyor. Mühendisler üretim zincirlerinin tamamını dijital olarak simüle ediyor. Yeni oyuncular ve yeni iş modelleri ortaya çıkıyor ve sektörler arasındaki sınırları bulanıklaştırıyor.
“HANNOVER MESSE, Endüstri 4.0’daki hızlı gelişmeyi ve oluşturduğu etkiyi tecrübe etmek için doğru adres.” vurgusunu yapan Köckler, “Dünyanın dört bir yanından şirketler; robotlar, otomasyon teknolojisi, IT çözümleri ve yazılımların yanı sıra network platformlarını sergiliyor. Endüstrideki dijital dönüşümü tam bir sistem halinde görebileceğiniz tek yer Hannover,” dedi.
Ana tema olan “Integrated Industry – Connect & Collaborate” endüstrinin birçok kolu için geçerli. Örneğin, büyük küçük tüm şirketler insan-robot işbirliğinden kolaylıkla yararlanabilir. Üretici ve müşteri verileriyle bağlantı kuran bir ürünün sanal olarak gösterimi yani dijital ikizi, üretim sürecini optimize ediyor.

Dijitalleşme ve networklerin hızla ilerlediği diğer bir alan ise enerji. Örneğin, sanal elektrik santralleri çeşitli üreticilerden gelen enerjiyi elektrik şebekesine eksiksiz şekilde aktarıyor. Ya da enerji dönüşümü ve mobilite alanlarında, elektrikli araçlar enerjiyi depolar ve daha sonra elektriği şebekedeki dalgalanmaları stabilize etmek amacıyla tüketicilere dağıtabilir.
Akıllı Tedarik, dijitalleşme çağında endüstriyel taşeronlar için yeni perspektifler sunuyor. Tedarik zinciri yönetimi, eş zamanlı mühendislik, optimize edilmiş üretim koşumları ve çok düşük hata oranları gibi tüm imkanlar, tedarikçilerle müşteriler birbirlerini geliştirme ortakları olarak görebildiklerinde ve eşit ortaklar gibi işbirliği yaptıklarında mümkün olacaktır.
Yeni bağlanabilirlik konsepti, artık ilgili tüm üretim ve makine verilerine doğrudan ulaşabilen fabrika çalışanlarının rollerini de değiştiriyor. Akıllı makineler, karar alma noktasında onlara destek sağlıyor.

Endüstriyel IT platformları da önemli bir rol oynuyor. Farklı kaynaklardan büyük miktardaki verileri toplamak, analiz etmek ve birleştirmek ilgili sektördeki uzmanlıkla birleştiğinde, geleneksel endüstri sınırları arasında köprü kuran internet tabanlı hizmetler geliştirmeyi mümkün hale getiriyor.
Endüstri 4.0 üretim lojistiğiyle birlikte lojistik şirketlerine olan talebi de değiştiriyor. Müşteriler, tek bir kaynaktan kendilerine özel çözümleri giderek daha fazla talep eder hale geliyor. HANNOVER MESSE’ye paralel olarak düzenlenen intralojistik fuarı CeMAT, bu trendi yansıtıyor. Sonuç olarak, Hannover Fuar Merkezi’ne gelen ziyaretçiler “Industrie 4.0 meets Logistics 4.0 (Endüstri 4.0, Lojistik 4.0 ile buluşuyor)” deneyiminden tam olarak yararlanıyor.
Yukarıdakilerin tamamı, dünyanın dört bir tarafından katılımcı şirketlerin HANNOVER MESSE 2018’de sunacağı bağlanabilirlik ve işbirliği örnekleri. Bunlara ek olarak, 80’den fazla konferans ve forumda ana tema keşfedilecek ve HANNOVER MESSE’nin endüstrinin inovasyon platformu olduğu bir kez daha teyit edilecek.
HANNOVER MESSE – Son teknolojiyi ilk siz keşfedin!
HANNOVER MESSE endüstriyel teknolojide dünyanın öncü ticaret fuarıdır. Temel odak noktası “Integrated Industry (Entegre Endüstri)” ve “Integrated Energy (Entegre Enerji)” olan fuar, Endüstri 4.0 konusunda 1 numaralı global platform olma özelliği taşımaktadır. Bir sonraki fuar 23-27 Nisan 2018 tarihlerinde Hannover, Almanya’da düzenlenecek ve üretimin ve enerji sistemlerinin dijitalleştirilmesi için en son vizyon ve teknolojilerle ilgili kapsamlı bir bakış açısı sunacak. Önümüzdeki HANNOVER MESSE’de, birbirine paralel şekilde ilerleyen beş fuar yer alacaktır: IAMD (Entegre Otomasyon, Hareket ve Sürücüler), Dijital Fabrika, Enerji, Endüstriyel Tedarik ve Araştırma & Teknoloji. İntralojistik ve tedarik zinciri yönetimi alanında dünyanın öncü fuarı olan CeMAT ile birlikte gerçekleştirilecek. HANNOVER MESSE 2018’in Partner Ülkesi olarak Meksika ön plana çıkacak.94. Sayı / Haber kategorisindeki diğer içerikler.

 • İMDER& İSDER UR-GE Projesi Sektöre Damgasını Vurmaya Geliyor
 • MİB ve Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı’ndan Merdiven Altı Üretime Karşı Ortak Çalışma Kompresörlerde Etkin Piyasa Denetim ve Gözetimi Başlıyor
 • ASSAN HANİL, Yeni Mezun Mühendislerden Beklenen En Önemli 3 Beceriyi Açıkladı
 • LT Hidrolik Endüstri 4.0 İçin Hazırlıklarını Sürdürüyor
 • EROK Hidrolik Pnömatik, Sektörde 40. Yılını Kutluyor
 • Türkiye'nin Makinacıları, Sakarya Üniversitesi’nde Öğrencilerle Buluştu Makina Sektörü “Kadın Mühendislerle, Var Gücümüzle” dedi
 • Parker’ın Hareket ve Kontrol Sistemleri Tırı Türkiye’yi Dolaşıyor
 • HİDROMEK Ürünlerini Güney Afrika’da Sergileyecek
 • Türkiye’nin İlk Yerli Endüstri 4.0 ve IoT Teknolojileri Ar-Ge Merkezi Tescillendi!
 • ABB, GÜNDER ile Birlikte Ulusal Endüstri Uzmanları İçin İlk Merkezi Inverter Eğitimini Verdi
 • İş Makinaları Sektörü Bayrağı HİDROMEK’e Devretti
 • SMC, FORBES Global 2000'de Derece Kazandı
 • Ayvaz, Almanya’daki Satış Ekibiyle Genel Değerlendirme Toplantısı Yaptı
 • Otomotivde ihracat şampiyonları belli oldu EGE Endüstri, 2017 Yılında En Çok İhracat Yapan Otomotiv Firmaları Arasında 42’nci Sırada
 • BORUSAN MANNESMANN’dan ABD’de 173 Milyon Dolarlık İmza
 • Danfoss, Mobil CO² Eğitim Konteyneri İle ISK-Sodex 2018’de Yerini Aldı
 • TAİDER Liderin Zamansız Kaybı ile Gelen Devir Sürecini Konuştu
 • HANNOVER MESSE 2018: Endüstri 4.0 Bir Sonraki Aşamaya Ulaşıyor
 • Endüstri 4.0’a büyük ilgi: Geleceğin Teknolojilerini 20 Bin Kişi İnceledi
 • Makine Sektörünün Nabzı KONMAK’ta Atacak
 • İTÜ Çekirdek, Girişimcilik Kuluçka Merkezleri Sıralamasında İlk 3’te Yer Aldı
 • İstanbul Ayvansaray Üniversitesi Otonom Araç Mühendisleri Yetiştiriyor
 • Mitsubishi Electric, CDP’nin İklim ve Su Kategorilerinde A Listesine Girdi
 • İnform Ar&Ge Merkezi, güç elektroniği konusunda yeniliklere imza atmaya devam ediyor! “Ar-Ge Destekli İnovasyonu Odak Noktanıza Koyun” • © Copyright 2005 - 2006 hidrolikpnomatik.com All Rights Reserved.
  94.SAYI Ziyaretçi Istatistlikleri

  Bugün 18 kişi ziyaret etmiş, şu an sitede 2 kişi bulunuyor, toplam ziyaret sayısı : 54105 kişi.