AJANS Mik
Yurt Dışı Fuarlar
  Yurt İçi Fuarlar
 

Mevcut site içeriğinde arama yapabilirsiniz. Örnegin: "hidrolik"
Hidrolik&Pnömatik web sitesini nereden duydunuz?
Anket Sonuçları

Yenilik ve etkinliklerden haberdar olmak için e-posta listemize mutlaka kayıt olunDergimizin güncel ve geçmiste yayinlanan sayilarina gözatabilirsiniz

Mikdisplay

http://www.maximator.com.tr/

http://www.ph-hydraulik.de/

http://tuyap.com.tr/fuarlar/plast-eurasia-2017#fuar-profili

Seyad Üyesidir

Ana Sayfa http://www.uzaymakina.com.tr/
 
  / 2017
 
Firma 11.12.2017 tarihinden bu yana 304 kez okundu. / 92. SAYI

Parker Hannifin, Yeni PT - PAC Terminalini Piyasaya Sürüyor

Hareket ve kontrol teknolojilerinde dünya lideri Parker Hannifin'in Elektromekanik ve Sürücüler Divizyonu PAC Terminalinin satışa çıkarılacağını duyurdu. PT, Parker Otomasyon Kontrolcüsü (PAC) ile sorunsuz bir şekilde çalışan ince istemci (thin client) İnsan Makine Arayüzü'dür (HMI).
PAC, kontrolü ve HMI mantığını idare ederken; PT, kullanıcıdan PAC'a dokunmatik ekran girdilerini göndermenin yanı sıra gömülü HMI'ı görüntülemekten sorumludur. İnce istemci olan PT, geleneksel HMI ile kıyaslandığında toplam sistem masraflarını önemli ölçüde azaltır; özellikle de birden fazla PT'yi tek bir PAC'a bağlarken.
PAC; PLC, HMI ve hareket kontrolü işlevselliğini tek bir cihazda birleştiren, tümleşik makine kontrol çözümüdür. Aynı şekilde PAC, Parker Otomasyon Yöneticisi (PAM) adında tek bir entegre geliştirme ortamı (IDE) kullanılarak programlanır.
Parker, IEC 61131-3 programlama dilini ve PLCOpen hareket kontrol fonksiyon bloklarını kullanarak standartlaşmayı amaçlamıştır. Bu seçim sayesinde makine üreticileri, geleneksel ladder diagram (LD) kullanmanın yanı sıra structured text (ST), continuous function chart (CFC) ve sequential function chart (SFC) gibi yeni kontrol dillerinden de faydalanabilir. IEC 61131-3, özel fonksiyon blokları, kitaplık ve çeşitli veri türlerini oluşturma özelliği ile object oriented programlama yeteneklerini otomasyon endüstrisine taşımıştır. Böylece OEM'ler modüler kodlar oluşturabilir, bu kodları yeniden kullanarak makine geliştirmek için gereken süreyi önemli ölçüde azaltabilirler.
Parker Kontrol ve HMI Ürün Pazarlama Yöneticisi Christian Ruf bu sistemi şu şekilde açıklıyor: "PAC PLC mantığını kontrol etmek için programlanan IEC 61131-3 aynı zamanda gömülü HMI, WebVisu mantığını kontrol etmek için de kullanılıyor. PLC'nin HMI ile iletişim kurması için etiket paylaşımına veya ek mantık katmanına gerek yoktur. PLC ve HMI sorunsuz bir şekilde tamamen entegre edilmiştir."
Geleneksel HMI'lar gibi WebVisu, programcıların düğme, kaydırma butonu ve önceden hazırlanmış alarm ve tarif nesneleri gibi kolay sürükle-bırak araçları kullanarak HMI'larını geliştirmelerini sağlar. Ancak WebVisu bunu bir üst düzeye taşıyarak, geliştiricilerin görselleştirme nesnesi kütüphaneleri oluşturmalarına veya Parker'ın önceden hazırlanmış nesnelerini kullanmalarına olanak verir. Bu sayede sık kullanılan HMI fonksiyonelliklerini oluşturmak için gereken zaman azalır. Ayrıca kullanıcılar bir veya birden çok projede görsel bir motif sağlamak için önceden hazırlanmış temaları kullanabilir veya bir proje ya da kendi temalarını oluşturabilir.
WebVisu, web yayıncılığı teknolojisinden yararlanır. Bu sayede birden çok PT tek bir PAC kontrolcüsüne bağlanabilir. Buna ek olarak, bir web tarayıcı veya Parker Remote Manager (RemoteMgr) uygulamasını kullanan mobil cihaz gibi herhangi bir uzak istemci, sadece PAC'ın IP adresi ve hedef uygulama girilerek gömülü HMI'ya bağlanabilir. PAM'in içindeki kullanıcı yönetme araçları, geliştiricilerin, farklı ekranlar ve nesnelere erişim için farklı okuma/yazma seviyeleri sağlayan çeşitli kullanıcı grupları oluşturmasına imkan verir. Bu sayede doğru bilgiler doğru kullanıcılara yönlendirilebilir.
PT, modern uzaktan yönetme teknolojisini ve tek cihaz programlamanın avantajlarını sağlarken geleneksel bir HMI görünümü ve hissi vermek için PAC'in içerisine bir pencere açar. Hareket kontrolünün yanı sıra PLC mantığı, yerel HMI ve uzaktan görselleştirme için tek bir çözüm ve programlama ortamı sağlaması sayesinde PAC, en zor uygulamaları kolaylıkla ve daha az sürede çözme yeteneğine sahip tümleşik bir makine kontrolcüsüdür.


© Copyright 2005 - 2006 hidrolikpnomatik.com All Rights Reserved.
92.SAYI Ziyaretçi Istatistlikleri

Bugün 26 kişi ziyaret etmiş, şu an sitede 1 kişi bulunuyor, toplam ziyaret sayısı : 76557 kişi.