AJANS Mik
Yurt Dışı Fuarlar
  Yurt İçi Fuarlar
 

Mevcut site içeriğinde arama yapabilirsiniz. Örnegin: "hidrolik"
Hidrolik&Pnömatik web sitesini nereden duydunuz?
Anket Sonuçları

Yenilik ve etkinliklerden haberdar olmak için e-posta listemize mutlaka kayıt olunDergimizin güncel ve geçmiste yayinlanan sayilarina gözatabilirsiniz

Mikdisplay

http://www.maximator.com.tr/

http://www.ph-hydraulik.de/

http://tuyap.com.tr/fuarlar/plast-eurasia-2017#fuar-profili

Seyad Üyesidir

Ana Sayfa http://www.uzaymakina.com.tr/
 
  / 2017
 
Firma Ürün 19.05.2018 tarihinden bu yana 178 kez okundu. / 95. SAYI

SMC’den Enerji Tasarrufu için Çözüm Önerileri

VMG Serisi Tasarruflu Hava Tabancası ile Düşük Basınçta bile Yüksek Etki
Hava tabancaları hemen hemen her fabrikada yüksek adette kullanılan ve hava tüketimini en cok yapan pnömatik ekipmanlardan biridir. SMC’nin VMG serisi enerji tasarruflu hava tabancası sizlere düşük basınçta bile yüksek etki oluşturarak enerji tasarrufu yapmanıza yardımcı olur. VMG serisi tasarruflu hava tabancası, içerisindeki patentli ve özel valfi sayesinde sürtünme kaybını minimum seviyelere indirerek verimi maksimum seviyelere çıkarmaktadır.
VMG serisi hava tabancasında, işletme basıncını yarı yarıya düşürdüğünüzde dahi standart olarak kullandığınız hava tabancasının etkisini alabilirsiniz. Böylelikle adetli kullanımlarda ciddi oranda enerji tasarrufu yapılabilmektedir. SMC Türkiye olarak bu sonuçları görmeniz açısından enerji tasarruf ekibimizle işletmenize gelerek, normalde kullandığınız tabanca ile VMG serisi tabanca arasındaki farkları ölçümleyip sizlere bu farkları gösteren raporlar hazırlıyoruz.

Üfleme uygulamalarınız için yüksek verimli nozüller
Üfleme uygulamarı hemen hemen her fabrikada yapılan ve yüksek maliyetleri olan bir uygulamadır. Fotoğrafta görülen farklı tip ve boydaki nozüller ile üfleme yaptığınız bölgelerde, uygun nozül seçimi ile hem yapılan işin performansını arttırmanız mümkün olacak hem de kullanılan enerji miktarını ciddi oranda düşürmek mümkündür.
Örneğin ilk resimdeki nozül, girişine gelen besleme havasını, yanlardan emilen hava ile birleştirilerek, üfleme debisinin artmasını sağlıyor. Böylelikle üfleme yaptığınız uygulamalarda bu nozülle % 50’ye varan tasarruflar yapılabiliyor. Görselde farklı tipte olan nozül çeşitlerimizden bazılarını görebilirsiniz.

%80 Güç artışı sağlayan MGZ serisi silindirlerle hem yerden hem de enerjiden tasarruf sağlayın
Pnömatik silindirler basınçlı hava enerjisiyle çalışan ve bununla birlikte fabrikalarda makina üzerinde veya üretim hatlarında oldukça fazla kullanılan iş elemanlarıdır. Normalde bu silindirlerin çap ve strok bilgisi üzerinden tükettiği hava miktarı hesaplanarak döngü başına ne kadar enerji harcadığı hesaplanabilir. MGZ serisi çift güçlü silindirde ise bu kullanılan hava miktarı aynı çap ve stroklu bir silindire göre düşürülmüştür. Bunun sebebi aynı kuvveti verebilen normal bir silindire göre çapının yaklaşık yarı yarıya düşük olmasıdır. Bu sayede enerji tasarrufu hedeflenmektedir.
MGZ serisi patentli özel silindirler ile gücü yetersiz kalan silindirlerinizi değiştirip %80 oranında güç artışı yakalamanız mümkündür. Böylelikle aynı boyutlu standart silindire göre daha fazla güç elde edecek ve yerden tasarruf sağlayacaksınız. Bu üründe 20 mm ve 80 mm Ø ölçülerinde aynı zamanda 1000 mm ye kadar strok standart olarak mevcuttur. Ayrıca döner milli veya dönmez millli seçenekleri de bulunmaktadır.
Detaylı Bilgi için:
SMC Turkey Otomasyon A.Ş.
www.smcturkey.com.tr


© Copyright 2005 - 2006 hidrolikpnomatik.com All Rights Reserved.
95.SAYI Ziyaretçi Istatistlikleri

Bugün 190 kişi ziyaret etmiş, şu an sitede 5 kişi bulunuyor, toplam ziyaret sayısı : 99741 kişi.