AJANS Mik
Yurt Dışı Fuarlar
  Yurt İçi Fuarlar
 

Mevcut site içeriğinde arama yapabilirsiniz. Örnegin: "hidrolik"
Hidrolik&Pnömatik web sitesini nereden duydunuz?
Anket Sonuçları

Yenilik ve etkinliklerden haberdar olmak için e-posta listemize mutlaka kayıt olunDergimizin güncel ve geçmiste yayinlanan sayilarina gözatabilirsiniz

Mikdisplay

http://www.maximator.com.tr/

http://www.ph-hydraulik.de/

http://tuyap.com.tr/fuarlar/plast-eurasia-2017#fuar-profili

Seyad Üyesidir

Ana Sayfa http://www.uzaymakina.com.tr/
 
  / 2017
 
Haber 19.05.2018 tarihinden bu yana 676 kez okundu. / 95. SAYI

AKDER’de Semih Kumbasar Dönemi

Akışkan Gücü Derneği’nin (AKDER) 12. Olağan Genel Kurulu 14 Mart tarihinde İstanbul’da gerçekleştirildi
XI. Dönem Yönetim Kurulu Başkanı olarak Suat DEMİRER hizmet verilen geçmiş 2 yıl ile ilgili yapılan çalışmalarla hakkında bilgiler sundu.
Özet olarak aşağıdaki hususları ifade etmiştir.
1. Başarı ile devam etmekte olan AKDER Hidrolik Pnömatik eğitimleri 2017 yılında daha iyi bir noktaya gelmiştir. Bu yıl içinde eğitim alan mühendis ve teknisyen sayısı 634’e ulaşmıştır. Sanayi içinde tanınırlığımız daha da yükselmiştir. Eğitimler daha çok kurumlara kaymış ve yerinde eğitim hız kazanmıştır. Bu dönemde ilk defa yurt dışından bir talep olmuş ve Pakistan’da da 1 haftalık bir Hidrolik eğitimi verilmiştir. Eğitim maksadıyla kurulmuş olan İktisadi İşletme 2017 yılını az da olsa bir kar ile kapatmıştır.
2. Avrupa derneği CETOP ile ilişkiler gayet sıcak bir şekilde devam etmiştir. Derneğimiz önceki başkanlarından üyemiz Ahmet SERDAROĞLU, 3 yıl CETOP Başkan Yardımcılığı, 3 yıl CETOP Başkanlığı görevini tamamlamış, 3 yıl süre ile de Başkanlık Konseyinde görevini sürdürecektir.
3. Teknik standartlar konusunda kurulan Ayna Komite üzerinden yeni standartlara görüş verilmesi faaliyetlerimiz sürmektedir. Bu arada mevcut ISO akışkan gücü standartlarının tamamı MTG Makine Tanıtım Grubu desteği TSE’den satın alınmış ve dernek arşivine kaydedilerek üyelerin istifade etmesi sağlanmıştır.
4. Bu dönemde bir de olumsuzluk yaşanmıştır. Ülkemiz makine sanayiinin özellikle yurt dışında tanıtımı için önemli gayretler gösteren bu konularda AKDER gibi makine sanayii derklerine destekler de veren MTG Makine Tanıtım Grubu çıkarılan bir yasa ile kapatılmıştır.
5. 2017 yılında İzmir’de VIII.’si yapılan HPKON 2017 için her türlü destek verilmiş ve başarılı bir kongre gerçekleştirilmiştir.
6. Her tür makine imalat sanayiini temsil eden dernekler bir araya gelerek kurulan MAKFED Makine İmalat Sanayii Dernekleri Federasyonu ile yakın ilişkiler kurulmuş, resmi kuruluşlarla tek elden temas kurulması sağlanmıştır.
7. Üye rehberimiz iki dilli olarak 2017 yılında yeniden basılmış, sektörel haber verme niteliğinde olan AKDER BÜLTEN’in 14. Sayısı basılmıştır. Dernek logomuz değiştirilerek daha modern bir hale getirilmiştir.
8. Mühendis Belgelendirme ve Makine Projeleri Kayıt ve Tescil Yönetmeliği çalışmaları yapılmıştır.
9.Bu dönemde dernek üyesi sayımız 76 olmuştur. 2 üye iş değişikliği nedeniyle üyelikten ayrılmış, 2 firma da yeni üye olmuştur.Daha sonra gündemin seçim maddesine geçildi ve dernek kurulları ile MAKFED Makine İmalat Sanayii Dernekleri Federasyonu delegeleri seçildiler.
AKDER üyeleri, yeni yönetim kurulunu belirlemek için 14 Mart’ta bir araya geldi. Dernek üyesi firma yetkililerinin katılımıyla gerçekleştirilen toplantıda, 11. Dönem Yönetim Kurulu Başkanı Suat Demirer’in konuşmasının ardından divan başkanı ve üye seçimine geçildi. Dönem içindeki faaliyetlerin aktarılmasından sonra derneğin denetim kurulu raporu okunarak 2018-2019 yılı taslak bütçesi onaylandı. Yönetim ve denetim kurullarının oybirliğiyle ibrasının ardından, yönetim kurulu belirlendi. Yönetim Kurulu Başkanlığı’na Semih Kumbasar’ın seçildiği AKDER Genel Kurulu’nda 2018-2020 yılları arasında görev yapacak yeni yönetim kuruluyla birlikte denetleme kurulu, etik kurulu ve Makine İmalat Sanayii Dernekleri Federasyonu (MAKFED) temsilcileri de belirlendi. Oylamanın ardından yaptığı kısa konuşmada AKDER’in yeni dönemde de çalışmalarını aynı kararlılıkla sürdüreceğini aktaran Semih Kumbasar, genel kurula katılan üyelere teşekkür etti.95. Sayı / Haber kategorisindeki diğer içerikler.

 • AKDER’de Semih Kumbasar Dönemi
 • MAİB Yönetim Kurulu Başkanı Adnan Dalgakıran, 12 Yıllık Görevini Kutlu Karavelioğlu'na Devir Etti
 • MAKFED MEYEM, Sertifika Vermeye Başladı
 • Aktaş Holding Yeni Pazarlarda Yatırımlarıyla Büyümeye Devam ediyor
 • Bosch’un ‘Değişimi Şekillendirin’ Programı Bu Yıl Yıldız Teknik Üniversitesi’nde
 • SAMSUNG TÜRKİYE ve BOREAS A.Ş. İşbirliği ile düzenlenen panelde; “Türkiye’nin Kadın Mühendisleri, Türkiye’de Kadın Mühendis Olmayı” Anlattı
 • Hidromek, Üniversite-Sanayi İşbirliğine Yeni Bir Boyut Kazandırıyor
 • Su ve Yakıt Tasarrufu Sağlayan Proje, 5. Karbon Zirvesinde Ödüllendirildi
 • HKTM, Ar-Ge Merkezi Kurdu
 • Ekin Teknoloji, Ulusal Kalite Günleri’nde gençlerle buluştu “Çok çalışmak ve fark yaratmak başarıyı beraberinde getirir”
 • Trio Mobil CEO’su Nevzat Ataklı: "Endüstri 4.0 için geliştirdiğimiz teknolojiler ile Türk firmalarının dünya ile yarışmasını sağlayacağız"
 • Bosch’tan First Robotics Competition İçin Öğrencilere Destek • © Copyright 2005 - 2006 hidrolikpnomatik.com All Rights Reserved.
  95.SAYI Ziyaretçi Istatistlikleri

  Bugün 176 kişi ziyaret etmiş, şu an sitede 2 kişi bulunuyor, toplam ziyaret sayısı : 99727 kişi.