AJANS Mik
Yurt Dışı Fuarlar
  Yurt İçi Fuarlar
 

Mevcut site içeriğinde arama yapabilirsiniz. Örnegin: "hidrolik"
Hidrolik&Pnömatik web sitesini nereden duydunuz?
Anket Sonuçları

Yenilik ve etkinliklerden haberdar olmak için e-posta listemize mutlaka kayıt olunDergimizin güncel ve geçmiste yayinlanan sayilarina gözatabilirsiniz

Mikdisplay

http://www.maximator.com.tr/

http://www.ph-hydraulik.de/

http://tuyap.com.tr/fuarlar/plast-eurasia-2017#fuar-profili

Seyad Üyesidir

Ana Sayfa http://www.uzaymakina.com.tr/
 
  / 2017
 
Haber 19.05.2018 tarihinden bu yana 603 kez okundu. / 95. SAYI

MAKFED MEYEM, Sertifika Vermeye Başladı

Makine İmalat Sanayii Dernekleri Federasyonu (MAKFED), Ankara Kalkınma Ajansı desteğiyle sınav ve belgelendirme merkezi kurulmasına yönelik bir yıldır yürüttüğü proje sonunda, 31 Ocak 2018 itibarıyla Mesleki Yeterlilik Kurumu (MYK) Yetkilendirilmiş Belgelendirme Kuruluşu unvanını aldı.
MAKFED MEYEM pro- jesi, makine sektörü için işsizlerin ve dü- şük gelirli çalışanların istihdam edilebilirlikleri ve gelir düzeylerinin artırılma- sı, bu kişilerin hayat boyu öğrenme sürecinin desteklenmesi ve nitelikli, belgeli işgücü anlayışının geliştiril- mesi bakımından önem taşıyor. Pro- jeyle birlikte, çalışanların nitelikleri- nin tespit edilmesi ve bu çerçevede istihdam piyasalarına uyumlu hale getirilebilmesine yönelik 10UY0002-4/02 Makine Bakımcı (Seviye 4), 12UY0105-3/00 Makine Montajcısı (Seviye 3) ve 12UY0105-4/00 Makine Montajcısı (Seviye 4) yetki alanlarında belgelendirme faaliyeti yürütülecek
Makine Bakımcı için 26 Mayıs 2016’dan bu yana belge zorunlulu- ğu mevcutken Makine Montajcısı için belge zorunluluğu 25 Eylül 2018 ta- rihinde başlayacak. Bu tarihe kadar belgelendirilmeyen makine montaj personelinin çalıştırılması halinde iş- verenlere, Çalışma ve Sosyal Güven- lik Bakanlığı’nın öngördüğü cezai iş- lemler uygulanacak.

BELGELENDİRMEYE TAM DEVLET DESTEĞİ
MAKFED MEYEM yetki alanındaki üç meslek için 31 Aralık 2019 tarihine kadar sınav ve belgelendirme ücreti İŞKUR tarafından karşılanacak. Sı- nav ücreti aday tarafından veya 10 kişi ve üzeri aday için işveren tara- fından toptan ödenirken üç sınav hakkı sonunda başarılı olan aday- lar için ödemelerin tamamı bir ay içerisinde iade e"dilecek. Dolayısıy- la işveren veya çalışan için bir mali- yet söz konusu olmayacak. MAKFED MEYEM sınavları, Ankara’da Sincan OSB’de bulunan Erkunt Mesleki Eği- tim Merkezi’nde gerçekleştirilecek. Bununla birlikte yeterli düzeyde aday ve alt yapıya sahip olan işveren ala- nında Ankara dışında da sınav hiz- meti verilebilecek.95. Sayı / Haber kategorisindeki diğer içerikler.

 • AKDER’de Semih Kumbasar Dönemi
 • MAİB Yönetim Kurulu Başkanı Adnan Dalgakıran, 12 Yıllık Görevini Kutlu Karavelioğlu'na Devir Etti
 • MAKFED MEYEM, Sertifika Vermeye Başladı
 • Aktaş Holding Yeni Pazarlarda Yatırımlarıyla Büyümeye Devam ediyor
 • Bosch’un ‘Değişimi Şekillendirin’ Programı Bu Yıl Yıldız Teknik Üniversitesi’nde
 • SAMSUNG TÜRKİYE ve BOREAS A.Ş. İşbirliği ile düzenlenen panelde; “Türkiye’nin Kadın Mühendisleri, Türkiye’de Kadın Mühendis Olmayı” Anlattı
 • Hidromek, Üniversite-Sanayi İşbirliğine Yeni Bir Boyut Kazandırıyor
 • Su ve Yakıt Tasarrufu Sağlayan Proje, 5. Karbon Zirvesinde Ödüllendirildi
 • HKTM, Ar-Ge Merkezi Kurdu
 • Ekin Teknoloji, Ulusal Kalite Günleri’nde gençlerle buluştu “Çok çalışmak ve fark yaratmak başarıyı beraberinde getirir”
 • Trio Mobil CEO’su Nevzat Ataklı: "Endüstri 4.0 için geliştirdiğimiz teknolojiler ile Türk firmalarının dünya ile yarışmasını sağlayacağız"
 • Bosch’tan First Robotics Competition İçin Öğrencilere Destek • © Copyright 2005 - 2006 hidrolikpnomatik.com All Rights Reserved.
  95.SAYI Ziyaretçi Istatistlikleri

  Bugün 202 kişi ziyaret etmiş, şu an sitede 1 kişi bulunuyor, toplam ziyaret sayısı : 99753 kişi.