AJANS Mik
Yurt Dışı Fuarlar
  Yurt İçi Fuarlar
 

Mevcut site içeriğinde arama yapabilirsiniz. Örnegin: "hidrolik"
Hidrolik&Pnömatik web sitesini nereden duydunuz?
Anket Sonuçları

Yenilik ve etkinliklerden haberdar olmak için e-posta listemize mutlaka kayıt olunDergimizin güncel ve geçmiste yayinlanan sayilarina gözatabilirsiniz

Mikdisplay

http://www.maximator.com.tr/

http://www.ph-hydraulik.de/

http://tuyap.com.tr/fuarlar/plast-eurasia-2017#fuar-profili

Seyad Üyesidir

Ana Sayfa http://www.uzaymakina.com.tr/
 
  / 2017
 
Haber 26.03.2018 tarihinden bu yana 347 kez okundu. / 94. SAYI

İMDER& İSDER UR-GE Projesi Sektöre Damgasını Vurmaya Geliyor

İMDER& İSDER’in Ekonomi Bakanlığı desteği ile yürüttüğü İş ve İstif Makinaları Üreticileri UR-GE (Uluslararası Rekabetçiliğin Geliştirilmesinin Desteklenmesi) Projesi’nin birincisi 2017 yılının sonunda başarıyla tamamlandı. İkinci projenin yeni üyeleri ve üye adayları ile 21 Şubat tarihinde gerçekleştirilen toplantıda bir araya gelen İMDER& İSDER, yeni projenin sunacağı fırsatlara dair bilgilendirmelerde bulundu.
İkinci UR-GE Projesi Yeni Üyeleri İle Yoluna Daha Sağlam Adımlarla Devam Edecek
İMDER& İSDER, üretim yapan üye firmalarının ihracat pazarlarını genişletebilmeleri ve uluslararası rakipleri ile daha rahat rekabet edebilmeleri adına eksikliklerinin tespit edilerek desteklenmesi amacıyla 2014 yılında başlattığı UR-GE Projesi’nin ilkini 2017 yılı sonunda başarıyla tamamladı. İlk projeden memnun ayrılan üye firmaların da desteğiyle ikinci proje için hazırlık çalışmalarına hız kesmeden başlayan Toplantıda projenin ilk üyeleri birinci projeden aldıkları verimi paylaşırken, projenin yeni üyeleri ise neden ikinci projede yer almak istediklerini üye adayı firmalar ile paylaştı. İMDER & İSDER’in bilgilendirme toplantısı, İMDER Yönetim Kurulu Üyesi Sn. Ediz Calapoğlu’nun açılış konuşması ile başladı. Sn. Calapoğlu 10 firma ile başlayan 1. UR-GE projesine ek olarak bu projede hedeflerinin çok değerli yeni imalatçı ve yan sanayi firmalarının da katılımıyla üye sayılarını 15-20 bandına çıkartmak olduklarını ifade etti.
UR-GE Komitesi Başkanı Sn. Mehmet Bebek, ikinci projede sektördeki güçlü firmaları da yanlarına alarak bir önceki projedeki tecrübeleriyle daha verimli bir çalışma planı izleyeceklerini belirtti. Bebek, bu proje ile amaçlarının; üretim yapan firmaların alt yapısını geliştirerek onları dünya piyasalarındaki rekabete hazır hale getirmek olduğunun altını çizdi.
Konya Sanayi Odası Başkanı ve İMDER üyesi Hidrokon’un Genel Müdürü Sn. Memiş Kütükçü yapmış olduğu konuşmasında milli üretime vurgu yaparak, tam bağımsız yerli ve milli üretimin sürdürülebilir bir çalışma stratejisi ile mümkün olduğunu belirtti. Ülkemizin ekonomi güvenliğinde sanayicilere kritik görevler düştüğünü belirten Kütükçü, bilgi işlemden katma değer üretime kadar pek çok alanda ülkemizin alacağı yolda UR-GE projesi gibi devlet desteklerinin rolünün önemine dikkat çekti.
İMDER Yönetim Kurulu Başkanı Sn. Merih Özgen UR-GE projesinin firmaların ihracat pazarlarını genişletmesinin yanı sıra markalaşma konusundaki çalışmalarıyla da firmalara kurumsal bir yapı kazandırdığının altını çizdi. Uluslararası pazarlara açılacak firmalara öncelikli olarak kendi kurumsal süreçlerini iyileştirmelerini tavsiye eden Özgen, devlet tarafından oluşturulan bu projelerin çok kıymetli olduğunu belirterek bu tür projelerde emeği geçen herkese teşekkür etti.
İMDER’in en yeni üyesi olan Mecalac İş Makinaları’nın Satış Direktörü Sn. Erdal Eroğlu yapmış olduğu konuşmasında UR-GE projesinin istihdamdan, eğitime, yurtdışı pazarlamadan, tanıtım faaliyetlerine kadar birçok konuda avantaj sunduğunu ifade ederken, projenin Türkiye’de üretim yapan ve yeni pazarlar arayan firmalar için önemine değindi.
İlk projenin en çok verim alan üyelerinden biri olan ve proje sayesinde Güney Afrika’da hem Türk sanayiini hem de özelde makine sanayiini önemli ölçüde etkileyecek işbirlikleri gerçekleştiren Güralp Vinç de toplantıda yer alarak deneyimlerini paylaştı. Güralp Vinç İhracat Müdürü Sn. Yunus
Hacıhalil dünya pazarlarında etki alanını genişletmek isteyen firmaların mutlaka projeye dahil olması gerektiğini ifade etti.
Yeni üyeleri ile gücüne güç katarak yoluna devam edecek olan İMDER & İSDER 2. UR-GE Projesi, üyelerinin ileri teknoloji kullanarak ürettikleri yüksek kaliteli ürünlerini doğru pazarlara doğru strateji ile ulaştırmasını, ihracat hedeflerini yakalamasını ve dünya pazarlarındaki rakipleri ile rekabet edebilmesini hedefliyor. İMDER ve İSDER projeye dahil olmak isteyen üretici firmalardan gelecek soruları yanıtlamaya her zaman hazır olduklarını ifade ediyor.94. Sayı / Haber kategorisindeki diğer içerikler.

 • İMDER& İSDER UR-GE Projesi Sektöre Damgasını Vurmaya Geliyor
 • MİB ve Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı’ndan Merdiven Altı Üretime Karşı Ortak Çalışma Kompresörlerde Etkin Piyasa Denetim ve Gözetimi Başlıyor
 • ASSAN HANİL, Yeni Mezun Mühendislerden Beklenen En Önemli 3 Beceriyi Açıkladı
 • LT Hidrolik Endüstri 4.0 İçin Hazırlıklarını Sürdürüyor
 • EROK Hidrolik Pnömatik, Sektörde 40. Yılını Kutluyor
 • Türkiye'nin Makinacıları, Sakarya Üniversitesi’nde Öğrencilerle Buluştu Makina Sektörü “Kadın Mühendislerle, Var Gücümüzle” dedi
 • Parker’ın Hareket ve Kontrol Sistemleri Tırı Türkiye’yi Dolaşıyor
 • HİDROMEK Ürünlerini Güney Afrika’da Sergileyecek
 • Türkiye’nin İlk Yerli Endüstri 4.0 ve IoT Teknolojileri Ar-Ge Merkezi Tescillendi!
 • ABB, GÜNDER ile Birlikte Ulusal Endüstri Uzmanları İçin İlk Merkezi Inverter Eğitimini Verdi
 • İş Makinaları Sektörü Bayrağı HİDROMEK’e Devretti
 • SMC, FORBES Global 2000'de Derece Kazandı
 • Ayvaz, Almanya’daki Satış Ekibiyle Genel Değerlendirme Toplantısı Yaptı
 • Otomotivde ihracat şampiyonları belli oldu EGE Endüstri, 2017 Yılında En Çok İhracat Yapan Otomotiv Firmaları Arasında 42’nci Sırada
 • BORUSAN MANNESMANN’dan ABD’de 173 Milyon Dolarlık İmza
 • Danfoss, Mobil CO² Eğitim Konteyneri İle ISK-Sodex 2018’de Yerini Aldı
 • TAİDER Liderin Zamansız Kaybı ile Gelen Devir Sürecini Konuştu
 • HANNOVER MESSE 2018: Endüstri 4.0 Bir Sonraki Aşamaya Ulaşıyor
 • Endüstri 4.0’a büyük ilgi: Geleceğin Teknolojilerini 20 Bin Kişi İnceledi
 • Makine Sektörünün Nabzı KONMAK’ta Atacak
 • İTÜ Çekirdek, Girişimcilik Kuluçka Merkezleri Sıralamasında İlk 3’te Yer Aldı
 • İstanbul Ayvansaray Üniversitesi Otonom Araç Mühendisleri Yetiştiriyor
 • Mitsubishi Electric, CDP’nin İklim ve Su Kategorilerinde A Listesine Girdi
 • İnform Ar&Ge Merkezi, güç elektroniği konusunda yeniliklere imza atmaya devam ediyor! “Ar-Ge Destekli İnovasyonu Odak Noktanıza Koyun” • © Copyright 2005 - 2006 hidrolikpnomatik.com All Rights Reserved.
  94.SAYI Ziyaretçi Istatistlikleri

  Bugün 20 kişi ziyaret etmiş, şu an sitede 5 kişi bulunuyor, toplam ziyaret sayısı : 54760 kişi.