AJANS Mik
Yurt Dışı Fuarlar
  Yurt İçi Fuarlar
 

Mevcut site içeriğinde arama yapabilirsiniz. Örnegin: "hidrolik"
Hidrolik&Pnömatik web sitesini nereden duydunuz?
Anket Sonuçları

Yenilik ve etkinliklerden haberdar olmak için e-posta listemize mutlaka kayıt olunDergimizin güncel ve geçmiste yayinlanan sayilarina gözatabilirsiniz

Mikdisplay

http://www.maximator.com.tr/

http://www.ph-hydraulik.de/

http://tuyap.com.tr/fuarlar/plast-eurasia-2017#fuar-profili

Seyad Üyesidir

Ana Sayfa http://www.uzaymakina.com.tr/
 
  / 2017
 
Firma Ürün 11.12.2017 tarihinden bu yana 377 kez okundu. / 92. SAYI

Yüksek Montaj Güvenliği ve Sağlam Sızdırmazlık Fonksiyonu

Hareket ve kontrol teknolojilerinde dünya lideri Parker Hannifin, EO 2 bağlantı parçaları serisini piyasaya sürmesinin 25. yıl dönümüne ulaştı. EO 2, DIN tipi bağlantı piyasasında en çok kullanılan elastomer contalı sızdırmazlığa sahip bağlantı sistemi haline geldi. Ürün tanıtıldığından beri, EO 2 programı kullanışlı özellikleri ve avantajlarıyla popülerliğini korumaya devam etti.
EO 2 metrik ölçülerde tasarıma sahiptir ve 24 derecelik yüksüklü bağlantı parçaları için geçerli olan standartları karşılar. Örneğin: ISO 8434, DIN 2353 veya DIN 3861. EO 2 bağlantı parçaları LL, L ve S serilerinin tüm ölçülerinde mevcuttur.
EO 2 bağlantı parçalarının ayırt edici özelliği boru ucundaki elastomerik contadır. Bağlantı parçasının gövdesindeki konik kısım ile yüksük arasına yerleştirilen conta, sızdırma ihtimali olan tek yolu etkin bir şekilde kapatır. Su ve gaz gibi düşük viskoziteli akışkanlarla bile hermetik sızdırmazlık sağlanır. Özel contalama profili özellikle geniş bir kesite sahiptir. Böylece zorlu test koşullarında bile boru ve bağlantı parçaları için etkin sızdırmazlık sağlar. Sistem basıncı artıkça EO2 sisteminin sızdırmazlığı da artar. Bu da EO 2 bağlantı parçalarının yüksek basınçlı uygulamalar için çok uygun olduğu anlamına gelir.
EO 2 bağlantı parçalarının özel tasarımı etkin bir montaj sağlar. Tutucu halka (yüksük), denenmiş ve test edilmiş, ısırmalı tip bağlantı prensibine göre çalışır. Montajdan önce yüksük ile contanın birbirine bakan yüzeyleri arasında bir boşluk vardır. Yüksük, boruyu tam olarak ısırdığında bu boşluk da kapanır. Bu şekilde bir görsel kontrol sayesinde kullanıcının montajın tamamlandığını anlaması kolaylaşır. Sonuç olarak, EO 2 sisteminin özel tasarımı, gereğinden fazla veya yetersiz montajlamadan kaynaklanan risklerin azaltılmasını sağlar.
EO 2 serisinin bir başka önemli özelliği ise conta ve yüksüğü kalıcı olarak birleştiren “fonksiyonel somun”dur. Bu somun her türlü sızıntıyı önler ve montaj prosesini hızlandırır. Fonksiyonel somun sayesinde ön montaj mümkündür. Bu, yüksüğün, sızdırmazlık yüzeyine zarar vermeden tam olarak borunun içine girmesini sağlar ve böylece boruda herhangi bir deformasyon oluşma tehlikesi ortadan kalkar.
EO 2 bağlantı parçaları, S serisi için 800 bar (PN) ve L serisi için 500 bar'a (PN) kadar basınca dayanabilir. Bu arttırılmış basınç dayanımı sayesinde L serisi bağlantı parçaları, S serisi bağlantı parçalarının kullanılmasının planlandığı tasarımlarda kullanılabilir. Böylece montaj için gereken montaj süresi ve ekipman maliyetleri azalır. L serisinden daha küçük boyutlardaki seriler aynı zamanda dar kurulum alanlarında çalışırken yarar sağlar.
25S/28L ve daha büyük ölçüler için somun dişlerine EO LUB adı verilen yağlayıcı uygulanabilir. Böylece, %25 daha az sıkma gücü ile daha kolay montaj yapılabilir.
EO 2 bağlantı parçaları çelik ve paslanmaz çelik olarak mevcuttur. Standart çelik bağlantı parçalarının yüzeyleri CrVI içermeyen bir kaplama ile kaplanmıştır. Kaplamanın CrVI içermemesi, daha iyi çevre koruması ve endüstriyel güvenlik anlamına gelir. Yüzey, beyaz pasa karşı ortalama 500 saatlik paslanma direnci sunar. Bu, aynı zamanda EO 2 bağlantı parçalarının hizmet ömrünün de artmasını sağlar.


© Copyright 2005 - 2006 hidrolikpnomatik.com All Rights Reserved.
92.SAYI Ziyaretçi Istatistlikleri

Bugün 49 kişi ziyaret etmiş, şu an sitede 1 kişi bulunuyor, toplam ziyaret sayısı : 76580 kişi.