AJANS Mik
Yurt Dışı Fuarlar
  Yurt İçi Fuarlar
 

Mevcut site içeriğinde arama yapabilirsiniz. Örnegin: "hidrolik"
Hidrolik&Pnömatik web sitesini nereden duydunuz?
Anket Sonuçları

Yenilik ve etkinliklerden haberdar olmak için e-posta listemize mutlaka kayıt olunDergimizin güncel ve geçmiste yayinlanan sayilarina gözatabilirsiniz

Mikdisplay

http://www.maximator.com.tr/

http://www.ph-hydraulik.de/

http://tuyap.com.tr/fuarlar/plast-eurasia-2017#fuar-profili

Seyad Üyesidir

Ana Sayfa http://www.uzaymakina.com.tr/
 
  / 2017
 
Firma Ürün 11.12.2017 tarihinden bu yana 361 kez okundu. / 92. SAYI

Vidalı Millere Geçiş Yapmak Yılda 266.000€ Tasarruf Sağlıyor

Şirketin AIP katma değer programı çerçevesinde NSK, bir otomotiv parçaları imalatçısına işleme merkezlerindeki tahrik sistemlerini optimize etmeleri için yardımda bulunarak, altı kat daha uzun servis ömrü ve yıllık yaklaşık 266.000€ tasarruf fırsatı yarattı.
İspanya’da global piyasaya otomotiv fren sistemleri üreten bir fabrikada, yaklaşık 117 vidalı mil, çok sayıda CNC işleme merkezindeki lineer harekete ve tezgah tabla değiştiricisinin konumlandırmasına olanak sağlamaktadır. Ancak, zorlayıcı gereksinimlerden ve zorlu çevre koşullarından dolayı vidalı millerin ortalama servis ömrü sadece altı aydır. Sonuç olarak, plansız duruş süreleri büyük miktarda ek maliyetlere sebep olmaktaydı.
Tedarikçi, duruş sürelerinin sıklığını düşürmek için NSK’nın uzman görüşüne başvurdu. Bu gibi durumlarda NSK, müşterilerine başarısı kanıtlanmış AIP programı çerçevesinde destek sunmaktadır. Şirket uzmanlarından oluşan bir grup, üç tane arızalı lineer tahrikteki yuvarlanma yollarını ve yağlama şartlarını araştırarak arızanın sebeplerini belirledi. Sonuç olarak, yüksek yüklerin, penetre eden kesme sıvılarının ve yüksek ortam sıcaklıklarının kısa çalışma ömrüne sebep olduğu ortaya çıktı.
Bu sorunları gidermek için NSK, özellikle yüksek hız ve yükler için geliştirilen vidalı millerin kullanımını önerdi. Bu ürün çeşidinde, tamamen uygulamaya uygun olarak hazırlanan, müşteriye özel somun kullanılmaktadır ve yalnızca vidalı millerde değil, tüm güç aktarma mekanizmasında eksenel rijidite sağlayarak makina hassasiyetini arttırmaktadır. Ayrıca, ön yük birkaç bilya üzerine yayıldığı için, servis ömrü de büyük oranda arttırılmıştır.
NSK’nın önerdiği üzere, vidalı miller şirketin tescilli, yüksek performanslı keçeleri X1 ile donatılmıştır. Bu keçeler herhangi bir kesme sıvısının lineer sistemden geçmesini ve vidalı mil yağlayıcılarının işleme merkezinin kesme sıvısını veya soğutucusunu kirletmesini engellemektedir. X1 keçeleri ayrıca olağanüstü gres tutma özelliklerine sahiptir.
Zorlu işletme koşullarında, vidalı millerin optimal yağlanması K1 yağlama ünitesi kullanılarak sağlanmakta, böylece yağın kullanım ömrü büyük oranda uzatılarak, bakım maliyetlerinin düşmesine bir kez daha katkıda bulunulmaktadır.
Deneme esasına dayanarak, iki yeni NSK vidalı mili İspanya’daki işleme merkezlerinde kullanılmaya başlanmıştır. Sonuç olarak vidalı mil ömrü altı kat uzatılarak başarılı bir sonuç elde edilmiştir. Ayrıca, kurulumdan bu yana herhangi bir arıza meydana gelmemiştir.
Otomotiv tedarikçisi artık daha düşük yedek parça maliyetinden ve hepsinden önemlisi üretimdeki duruş zamanlarındaki kaydadeğer düşüşten faydalanabilir. Yıllık maliyet tasarrufu yaklaşık 266.000€ olarak gerçekleşmiştir.
NSK uzmanları tarafından gerçekleştirilen vidalı mil güncellemeleri, büyük masraflara girilmeden ve tezgâhı çevreleyen yapıda bir değişiklik yapılmadan gerçekleştirilebilir.


© Copyright 2005 - 2006 hidrolikpnomatik.com All Rights Reserved.
92.SAYI Ziyaretçi Istatistlikleri

Bugün 22 kişi ziyaret etmiş, şu an sitede 1 kişi bulunuyor, toplam ziyaret sayısı : 76553 kişi.