AJANS Mik
Yurt Dışı Fuarlar
  Yurt İçi Fuarlar
 

Mevcut site içeriğinde arama yapabilirsiniz. Örnegin: "hidrolik"
Hidrolik&Pnömatik web sitesini nereden duydunuz?
Anket Sonuçları

Yenilik ve etkinliklerden haberdar olmak için e-posta listemize mutlaka kayıt olunDergimizin güncel ve geçmiste yayinlanan sayilarina gözatabilirsiniz

Mikdisplay

http://www.maximator.com.tr/

http://www.ph-hydraulik.de/

http://tuyap.com.tr/fuarlar/plast-eurasia-2017#fuar-profili

Seyad Üyesidir

Ana Sayfa http://www.uzaymakina.com.tr/
 
  / 2017
 
Haber 11.12.2017 tarihinden bu yana 541 kez okundu. / 92. SAYI

Yarının Kural Koyucuları Yapay ZEKÂ

ANSİAD’ın 1. Dönüşüm Zirvesi’nde konuşan Kibar Holding Kurumsal Gelişim Başkan Yardımcısı Ş. Gökhan Lokmanoğlu, yarının kural koyucularının yapay zeka ve kendi kendine öğrenebilen sistemler olduğuna dikkat çekti. Gelişimin hiç olmadığı kadar hızlı olduğunu belirten Lokmanoğlu, “Gelişimin gecikmeye tahammülü yok. Disiplinli ve sistematik yaklaşım, güvenlik risklerini değerlendirme, yetkin ve çevik işgücü başarı için şart hale gelmiş durumda” dedi.
Antalya Sanayici ve İşadamları Derneği’nin (ANSİAD) “İŞ DÜNYASINDA TEKNOLOJİK DÖNÜŞÜM ÇÖZÜMLERİ” başlıklı 1. Dönüşüm Zirvesi’ne katılan Kibar Holding Kurumsal Gelişim Başkan Yardımcısı Ş. Gökhan Lokmanoğlu, yaptığı konuşmasında dijital dönüşüm konusunda Türkiye ve dünyada gelinen noktayı değerlendirdi. Dijital dönüşümün sürdürülebilirlik için yüksek katma değer yaratan ürün ve hizmet geliştirme noktasında rekabet üstünlüğü sağladığını kaydeden Gökhan Lokmanoğlu, özellikle mevcut pazarların korunması için dijital dönüşümün bir zorunluluk haline geldiğini bildirdi.

Dijital dönüşüm tüm tedarik zincirini içerisine katan bir ekosistem
Gelişmiş ülkelerde dijital dönüşümün hükümetler seviyesinde stratejik öncelik olarak alındığını söyleyen Gökhan Lokmanoğlu, “Dijital dönüşüm için hükümetler önemli fonlar ayırarak, bir proje yaklaşımı içerisinde hedefler belirliyorlar” dedi. Bu alanda artık operayonel verimlilik ve maliyet tasarrufu sağlama odağındaki akıllı fabrikaların da ötesine geçildiğini vurgulayan Gökhan Lokmanoğlu, dijital dönüşümün, tüm tedarik zincirini içerisine katan bir ekosistem olarak ele alınması gerektiğini bildirdi. Gökhan Lokmanoğlu ayrıca, bu ekosistemin her birinin otonom ve akıllı bileşenlerden oluştuğunu, bunun da dijital ortamda dinamik ve yoğun ağ örümlü bir yapı olduğunu açıkladı. Yarının kural koyucularının yapay zeka ve kendi kendine öğrenebilen sistemler olduğuna dikkat çeken Gökhan Lokmanoğlu, “Gelişim hiç olmadığı kadar hızlı. Gecikmeye tahammülü yok. Disiplinli ve sistematik yaklaşım, güvenlik risklerini değerlendirme, yetkin ve çevik işgücü başarı için şart hale gelmiş durumda” dedi.

Türkiye'de tek seferde yapılan en büyük esnek ambalaj yatırımı
Konuşmasında Kibar Grubu şirketlerindeki dijital dönüşüm ve Endüstri 4.0’a yönelik faaliyetlere de değinen Gökhan Lokmanoğlu, “İspak Esnek Ambalaj şirketimiz İzmit’te bulunan Asım Kibar Organize Sanayi Bölgesi’nde bir yatırım yaptı. Endüstri 4.0 için en iyi uygulamalara örnek teşkil etmesini hedeflediğimiz yeni tesis, İspak’ın kapasitesini 3 katına çıkaracak ve şirketimizi Avrupa'nın en büyük ambalaj firmalarından biri olarak konumlandıracak. Türkiye'de tek seferde yapılan en büyük esnek ambalaj yatırımı özelliğini taşıyan bu tesisle, grubumuzun ihracat rakamına 75 milyon avro ek katkı hedefliyoruz” şeklinde konuştu.

“Avrupa'nın ilk 3 üreticisinden biri konumundayız”
Her geçen yıl verimliliği ve kapasite kullanımını artan Assan Alüminyum’un yıllık 80 bin ton alüminyum folyo üretim kapasitesiyle Avrupa'nın ilk 3 üreticisinden biri konumunda olduğuna dikkat çeken Gökhan Lokmanoğlu, “Yüksek hızlı ve ileri seviye otomasyon sistemli yeni bir folyo haddeleme tesisi yatırımımız bulunuyor. Özellikle ambalaj sektörüne yönelik bu yatırımlar sayesinde folyo kapasitemizi yıllık 110 bin tona çıkartmayı hedefliyoruz. Birinci aşamanın tamamlanmasının ardından, düşük kalınlıklarda üretim yapabilen bir soğuk haddeleme ve ilave folyo kapasitesi yatırımları da üzerinde çalıştığımız projelerimiz arasında” dedi.
Önümüzdeki dönemde ‘yenilikçilik’ ve teknolojik dönüşümün Kibar Holding’in kurum kültüründe etkili olmaya ve ilkleri gerçekleştirmek için kendilerine yol göstermeye devam edeceğini açıklayan Gökhan Lokmanoğlu, “3 yıl sonra Endüstri 4.0 tarafında konuşan değil, uygulayan ve yaptığı başarılı işleri anlatan örnek bir şirket olmayı amaçlıyoruz” dedi.92. Sayı / Haber kategorisindeki diğer içerikler.

 • VIII. Ulusal Hidrolik Pnömatik Kongresi Taslak Programı Yayımlandı
 • Makine İhracatçıları Birliği (MAİB) Başkanı Adnan Dalgakıran; “İhraç ettiğimiz makineler, dünya genelinde tüm sanayi kollarında kullanılıyor”
 • Youli Hydraulic'in Yeni Fabrikasi Çin Piyasasının Endüstriyel Valf Taleplerini Karşılayacak
 • Kastaş’tan Yeni Üretim Üssü
 • Yarının Kural Koyucuları Yapay ZEKÂ
 • SAF-HOLLAND, Türkiye Genelindeki Servis Ağını Güçlendiriyor
 • TEKSAN Yeni Fabrikasında Yurtiçi ve Yurtdışından İş Ortakları ile Buluştu
 • Allison Transmission, 1000 Serisi™ ve 2000 Serisi™ Şanzımanların Yakıt Tasarrufunu Artıracak Teknolojiye Sahip xFE Modellerini Tanıttı
 • Mitsubishi Electric, CDP’nin İklim ve Su Kategorilerinde A Listesine Girdi
 • İnform Ar&Ge Merkezi, güç elektroniği konusunda yeniliklere imza atmaya devam ediyor! “Ar-Ge Destekli İnovasyonu Odak Noktanıza Koyun”
 • İKMİB’den Jet Hızında Yerlileştirme Hareketi!
 • Türkiye’nin Teknoloji Firmaları Küreselleşme Yönünde İlerliyor
 • Dünya Devi Komatsu’dan Sürücüsüz Yük Kamyonu
 • Yeni nesil teknolojiler tek çatı altında Makine Sektörüne Yön Veren Bursa Endüstri Zirvesi için Geri Sayım Başladı!
 • Plastik sektörü "Türkiye’nin Otomobili Projesi" için hazır!
 • Daha fazla kullanışlılık, daha fazla güvenlik, daha fazla olasılık… Bosch’a “Daha iyi bir dünya için teknoloji” Ödülü!
 • Dünya sanayi devleri “WIN-WIN” demek için Türkiye’de bulaşacak Uluslararası 6 Fuar “Birlikten Kuvvet Doğar!” Sloganıyla WIN EURASIA Çatısı Altında Toplandı
 • Arçelik A.Ş. Çevresel Risklerle Mücadelede Dünyada En Başarılı 25 Şirket Arasında
 • Bayburt Üniversitesi'nden 'Patent' Başarısı
 • PETKİM’in Rekorları Devam Ediyor Dokuz Aylık Net Kârı 1 Milyar TL’yi Aştı
 • Borçelik’ten Endüstri 4.0 Atağı
 • Assan Alüminyum’ Yeni Yatırımlarıyla Zirveyi Hedefliyor • © Copyright 2005 - 2006 hidrolikpnomatik.com All Rights Reserved.
  92.SAYI Ziyaretçi Istatistlikleri

  Bugün 29 kişi ziyaret etmiş, şu an sitede 1 kişi bulunuyor, toplam ziyaret sayısı : 76560 kişi.