AJANS Mik
Yurt Dışı Fuarlar
  Yurt İçi Fuarlar
 

Mevcut site içeriğinde arama yapabilirsiniz. Örnegin: "hidrolik"
Hidrolik&Pnömatik web sitesini nereden duydunuz?
Anket Sonuçları

Yenilik ve etkinliklerden haberdar olmak için e-posta listemize mutlaka kayıt olunDergimizin güncel ve geçmiste yayinlanan sayilarina gözatabilirsiniz

Mikdisplay

http://www.maximator.com.tr/

http://www.ph-hydraulik.de/

http://tuyap.com.tr/fuarlar/plast-eurasia-2017#fuar-profili

Seyad Üyesidir

Ana Sayfa http://www.uzaymakina.com.tr/
 
  / 2017
 
Haber 07.12.2017 tarihinden bu yana 333 kez okundu. / 92. SAYI

Arçelik A.Ş. Çevresel Risklerle Mücadelede Dünyada En Başarılı 25 Şirket Arasında

Sürdürülebilirlik alanında öncü rol oynayan Arçelik A.Ş., küresel ısınmayla mücadelede önemli bir başarı daha elde etti. Şirket, dünyanın en önemli ve en yaygın çevre girişimlerinden biri olan Karbon Saydamlık Projesi’nin (Carbon Disclosure Project-CDP) hem iklim hem de su programında A Listesi’ne girerek, dünyada bu başarıyı elde eden 25 şirket arasında yer aldı.
“Dünyaya Saygılı, Dünyada Saygın” vizyonuyla sürdürülebilirlik alanında sektörüne liderlik eden Arçelik A.Ş., dünyanın en büyük çevre verisine sahip Karbon Saydamlık Projesi’nin (CDP) iklim ve su programlarında en yüksek performansa sahip şirketlerin yer aldığı Global A listesine girmeye hak kazandı. Böylece dünyada her iki listeye giren 25 şirket arasında yer alarak, bu başarıyı elde eden ilk ve tek Türk şirketi oldu. Arçelik A.Ş., CDP İklim programına 2012 yılından bu yana raporlama yapıyor. Daha önce 2014 ve 2016 yıllarında da CDP İklim Global A listesinde yer alan Arçelik A.Ş., CDP İklim Global A Listesi’ne 3’üncü kez yer alıyor.
Arçelik A.Ş., iklim değişikliği yönetiminin yanı sıra su yönetiminde de başarılı çalışmalarını bu yıl ilk kez raporlayarak, CDP Su Global A listesi’ne girmeye hak kazandı. CDP, şirketlerin iklim performansını değerlendirirken, iklim değişikliği, çevresel risk yönetimi ve karbon salımını azaltma çabalarını dikkate alıyor. Su alanındaki sıralamayı yaparken şirketlerin su yönetimi ve su verimliliği uygulamalarını değerlendiriyor.
Karbon Saydamlık Projesi-CDP, dünya çapında 3000’den fazla kuruluş için iklim, su ve orman konularında A’dan D’ye kadar puanlama yapıyor; en yüksek performansı olan şirketler, örnek çalışmalarıyla A Listesinde yer alıyor. CDP, bu yıl ilk defa bu üç alanın tümüne ilişkin şirket puanlarını aynı anda yayımlayarak kurumsal sürdürülebilirliğe karşı bütünsel bir yaklaşım benimsedi. Küresel 156 şirketi kapsayan 2017 A Listesi, 100 trilyon dolarlık piyasa değerindeki 827 yatırımcının isteği üzerine hazırlandı.
Şirketin CDP’nin iklim ve su alanlarında Global A listesine girme başarısını değerlendiren Arçelik A.Ş. CEO’su Hakan Bulgurlu, “Küresel ısınmaya karşı mücadelede şirketlerin büyük sorumluluğu var. Arçelik olarak bu sorumluluk bilinciyle, bütünsel bir strateji izliyoruz. Su ve enerji verimliliğinde öncü ürünlerimizle; üretimde enerji, su kullanımı ve atık yönetimindeki projelerimizle döngüsel ekonomi çözümlerine odaklanarak daha fazla değer yaratmayı amaçlıyoruz. Üretimde karbon ayak izimizi 2025’e kadar sıfırlamayı hedefliyoruz. Tüm bu çalışmalarımızın en prestijli uluslararası platformlarda takdir görmesinden gurur duyuyoruz” dedi.
Arçelik A.Ş.’nin Çevresel Risklerle Mücadeledeki başarıları
- Türkiye’deki faaliyetlerinde karbon salımını 2010 yılından bu yana yüzde 56 oranında azalttı.
- Türkiye’deki faaliyetlerinde enerji tüketimini 2010 yılına göre ürün başına yüzde 34 düşürdü. Son 5 yılda enerji verimliliği projeleri ile toplam 620.000 GJ enerji tasarrufu sağladı. Bu rakam 60.000 konutun 1 yıllık toplam elektrik tüketimine karşılık geliyor.
- Ürün başına su çekiminde 2012 yılına göre yüzde 31 tasarruf sağlandı. Su verimliliği çalışmalarıyla son 5 yılda 1 milyon m3 su tasarrufu sağladı, 1 milyon 200 bin hanenin günlük su tüketimine eşdeğer suyu tasarruf etti.
-Türkiye’deki fabrikalarında yenilenebilir enerji kaynaklarından temin edilen elektrik payını yüzde 88’e çıkarttı, 2020’de kullandığı elektriğin tamamını yenilenebilir enerji kaynaklarından sağlamayı planlıyor.
-Türkiye’de kendi AEEE geri dönüşüm tesisine sahip tek sanayi şirketi. Eskişehir ve Bolu’da AEEE geri dönüşüm tesisleri bulunuyor.

CDP Hakkında
CDP; şirketleri ve hükümetleri sera gazı emisyonlarını azaltmaya, su kaynaklarını ve ormanları korumaya teşvik eden, kar amacı gütmeyen bir kuruluş. 2017 yılında 6300’den fazla şirket CDP aracılığıyla çevreyle ilgili verilerini açıkladı. 500’den fazla kent ve 100’den fazla eyalet ve bölge de verilerini paylaştı. CDP, şirketlerin ve hükümetlerin çevresel değişimi nasıl yönlendirdiği konusunda bilgi veren en zengin küresel bilgi kaynaklarından biri. A Listesini ve tüm şirketlerin puanlarını görmek için CDP’nin web sitesini ziyaret edebilirsiniz:
https://www.cdp.net/en/scores-201792. Sayı / Haber kategorisindeki diğer içerikler.

 • VIII. Ulusal Hidrolik Pnömatik Kongresi Taslak Programı Yayımlandı
 • Makine İhracatçıları Birliği (MAİB) Başkanı Adnan Dalgakıran; “İhraç ettiğimiz makineler, dünya genelinde tüm sanayi kollarında kullanılıyor”
 • Youli Hydraulic'in Yeni Fabrikasi Çin Piyasasının Endüstriyel Valf Taleplerini Karşılayacak
 • Kastaş’tan Yeni Üretim Üssü
 • Yarının Kural Koyucuları Yapay ZEKÂ
 • SAF-HOLLAND, Türkiye Genelindeki Servis Ağını Güçlendiriyor
 • TEKSAN Yeni Fabrikasında Yurtiçi ve Yurtdışından İş Ortakları ile Buluştu
 • Allison Transmission, 1000 Serisi™ ve 2000 Serisi™ Şanzımanların Yakıt Tasarrufunu Artıracak Teknolojiye Sahip xFE Modellerini Tanıttı
 • Mitsubishi Electric, CDP’nin İklim ve Su Kategorilerinde A Listesine Girdi
 • İnform Ar&Ge Merkezi, güç elektroniği konusunda yeniliklere imza atmaya devam ediyor! “Ar-Ge Destekli İnovasyonu Odak Noktanıza Koyun”
 • İKMİB’den Jet Hızında Yerlileştirme Hareketi!
 • Türkiye’nin Teknoloji Firmaları Küreselleşme Yönünde İlerliyor
 • Dünya Devi Komatsu’dan Sürücüsüz Yük Kamyonu
 • Yeni nesil teknolojiler tek çatı altında Makine Sektörüne Yön Veren Bursa Endüstri Zirvesi için Geri Sayım Başladı!
 • Plastik sektörü "Türkiye’nin Otomobili Projesi" için hazır!
 • Daha fazla kullanışlılık, daha fazla güvenlik, daha fazla olasılık… Bosch’a “Daha iyi bir dünya için teknoloji” Ödülü!
 • Dünya sanayi devleri “WIN-WIN” demek için Türkiye’de bulaşacak Uluslararası 6 Fuar “Birlikten Kuvvet Doğar!” Sloganıyla WIN EURASIA Çatısı Altında Toplandı
 • Arçelik A.Ş. Çevresel Risklerle Mücadelede Dünyada En Başarılı 25 Şirket Arasında
 • Bayburt Üniversitesi'nden 'Patent' Başarısı
 • PETKİM’in Rekorları Devam Ediyor Dokuz Aylık Net Kârı 1 Milyar TL’yi Aştı
 • Borçelik’ten Endüstri 4.0 Atağı
 • Assan Alüminyum’ Yeni Yatırımlarıyla Zirveyi Hedefliyor • © Copyright 2005 - 2006 hidrolikpnomatik.com All Rights Reserved.
  92.SAYI Ziyaretçi Istatistlikleri

  Bugün 31 kişi ziyaret etmiş, şu an sitede 1 kişi bulunuyor, toplam ziyaret sayısı : 76562 kişi.