AJANS Mik
Yurt Dışı Fuarlar
  Yurt İçi Fuarlar
 

Mevcut site içeriğinde arama yapabilirsiniz. Örnegin: "hidrolik"
Hidrolik&Pnömatik web sitesini nereden duydunuz?
Anket Sonuçları

Yenilik ve etkinliklerden haberdar olmak için e-posta listemize mutlaka kayıt olunDergimizin güncel ve geçmiste yayinlanan sayilarina gözatabilirsiniz

Mikdisplay

http://www.maximator.com.tr/

http://www.ph-hydraulik.de/

http://tuyap.com.tr/fuarlar/plast-eurasia-2017#fuar-profili

Seyad Üyesidir

Ana Sayfa http://www.uzaymakina.com.tr/
 
  / 2017
 
Haber 02.11.2017 tarihinden bu yana 254 kez okundu. / 91. SAYI

E-Berk Milli Tünel Açma Makinası

Tünelcilik alanının öncü ve yenilikçi kuruluşlarından E-Berk A.Ş. kendi üretimi olan ilk yerli tünel açma makinesini 10 Mayıs 2017 tarihinde üretim hattından indirdi. Ekonomi Bakanı Sayın Nihat Zeybekci, Ulaştırma Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Sayın Ahmet Arslan, Orman ve Su İşleri Bakan Yardımcısı Sayın Harun Tüfekci’nin de katıldığı açılışta, E-Berk Yönetim Kurulu Başkanı Özgür Savaş Özüdoğru, Türkiye’nin dünyada tünel açma makinası üretebilen 8 ülkeden biri haline geldiğini açıkladı.
Çalışmalarına 2002 yılında, 100 metrekarelik bir alanda, dört kişilik ekiple başladıklarını hatırlatan Özüdoğru, büyüme sağlayarak 46 bin metrekarelik bir alanda, yaklaşık 500 kişilik çalışana ulaştıklarını vurguladı.
Türkiye’de hafif raylı sistemler, metrolar, hızlı tren ve karayolu tünellerine büyük yatırımlar yapıldığını belirten Özüdoğru, bu nedenle kendi sektörleri için bir fırsat görüldüğünü kaydetti. Devam eden yatırımlar nedeniyle, sadece İstanbul’da 2017 yılı sonu itibariyle 70’in üzerinde tünel açma makinesinin çalışır durumda olacağını belirten Özüdoğru, enerji şirketleri, İSKİ atık su projeleri, karayolu, Boğaz geçiş projelerinin dikkat çektiği bilgisini verdi.’’ Bu anlamda ülkemiz bize çok büyük fırsatlar vaat ediyor.
E-Berk Makine ve Metalurji A.Ş. tarafından üretilen ve ülkemizi, dünyanın 8. Tünel Açma Makinası üretici ülkesi unvanına eriştiren, 3,25 metre çapında, 92 metre boyunda, 175 ton ağırlığında ve 800 KVA gücündeki Milli Tünel Açma Makinası, Tekirdağ’da Ergene Derin Deşarj Tünel ve Arıtma Projesi’nde kullanılacaktır. Bu proje sayesinde Ergene Nehri’nin temizlenmesine sağlanacak katkının yanı sıra Çorlu ve Ergene bölgesindeki 9 Organize Sanayi Bölgesi’nin arıtma sorunu da tamamen çözülmüş olacaktır.
Bu muazzam makinanın ana tahrik gücü hidrolik olup, projede çözüm ortağı Hidropar Ankara-Bosch Rexroth seçilmiştir. E-Berk, Hidropar Ankara ve Bosch Rexroth mühendislerinin 6 ay süren ortak çalışmaları sonunda proje hayata geçirildi.
En büyüğü 500 cc olan 5 adet pistonlu pompa, kesici kafayı ve konveyörü çeviren 5 adet hidrolik motor, M4 kontrol valfleri, filtreler, akümülatörler ve daha birçok hidrolik ekipman ile bu TBM tüm delme, hafriyatı dışarı çıkarma, taş dizme ve ilerleme hareketlerini hidrolik gücü sayesinde yapmaktadır.
Hidropar Ankara ve Bosch Rexroth’un çözüm ortağı seçilmesinin nedenlerini ‘E-Berk İlk Türk Tünel Açma Makinesi Projesi’ yetkilileri şu şekilde açıklıyor:
“Bosch Rexroth hidrolik dünyası içerisinde saygınlığı bilinen bir firma. Farklı mühendislik alanlarında ‘’biz her şeyi hareket ettiririz’’ sloganı ile hareket eden Tünel Açma Makinası sektöründen, tarım, araç üstü ekipman gibi daha nice farklı alanlarda işlev sağlayacak niteliğe sahip ekipmanları ve tecrübesi nedeni ile kendi makinamızda Bosch Rexroth gibi bir dev ile çalışmaktan mutluluk duymaktayız. Tünel Açma Makinaları hidroliğin en dezavantajlı çalışma şartları olan kirlilik ve sıcaklığın bulunduğu bir ortamda çalışmasını gerçekleştiriyor. Sistemin arızalanması ve ya çalışmasını tam gerçekleştirmemesi makinanın çalışma maliyetleri açısından işletmeci firmalara büyük zararlar verebiliyor. Bu zararların önüne geçmek için dünyada ve ülkemizde en yaygın olan, 7/24 servis hizmeti ve yedek parça bulunabilirliği yüksek olan bir firma ile çalışmak, sistemlerimizde bizlere ayrıca güven sağlamaktadır.

Neden Hidropar Ankara
Makinamızın tasarlanma süreci içinde farklı firmalar ile görüşme sağlanmış ancak gerek bilgi gerek tecrübe bakımından herhangi bir çıkarları olmaksızın ülkemize kazandırılacak bu makine için bizlerle çalışmak istediklerini ve bu konuda zaman kısıtlılığına rağmen her türlü seferberliği yapabileceklerini belirten Hidropar yetkilileri, seçim yapmamızdaki en büyük etkendir. Makinanın tasarım sürecinden son test gününe kadar bizlerle dirsek temasında çalışmaları, ürünlerin eksiksiz temini gibi en önemli faktörleri sorunsuz yerine getirmeleri seçimlerimiz konusunda haksız olmadığımızı kanıtlamıştır.
Bu sebeplerden dolayı Hidropar Ankara Hidrolik Pnömatik San. Tic. A.Ş. yetkililerine teşekkür eder, diğer projelerde beraber çalışmayı temenni ederiz.”91. Sayı / Haber kategorisindeki diğer içerikler.

 • AKDER ile Hidrolik Pnömatik Kongresi Yine Elele
 • Hidrolik Pnömatik Kongresi Yürütme Kurulu Başkanı Semih KUMBASAR: Hidrolik Pnömatik Kongreleri Sektörümüzün “PUSULASI” Olmuştur
 • Makineciler Verimlilik Odaklı Destek Talep Ediyor
 • Milli ve yerli şirketler artacak Şirketlere Millilik ve Yerlilik Endeksi Geliyor
 • MÜSİAD ve KOSGEB Sanayi Devrimi için İşbirliğinde
 • E-Berk Milli Tünel Açma Makinası
 • Mitsubishi Electric’in interaktif robot projesi “Threebots” Cannes’da Gümüş Aslan ödülü aldı Üç Robota Bir Aslan
 • Türkiye’de Connected Enterprise Süreci, Teşvikler ve İhtiyaçlar
 • MAKTEK İzmir, Bölge Ekonomisine 250 milyon Dolarlık İş Hacmi Sağlayacak
 • VIII. Bakım Teknolojileri Kongresi ve Sergisi Denizli’de Düzenlendi
 • Hidroelektrik santralleri lideri Global Hydro Türkiye yatırımlarına hız verdi
 • Sanayi 4.0 Yolculuğunda Akıllı Fabrikalar Dönemi
 • Endüstri Parkları Geliyor
 • Mobil DTE 10 Excel™ ile Maden Şirketi 1,1 Milyon Dolar Tasarruf Etti
 • Avrasya Ambalaj Fuarı, 2017 için hazır
 • AİMSAD Genel Kurulu'nda Mustafa Erol yeniden Başkan seçildi
 • Havacılık Endüstrisinin Geleceğini Yolcu Deneyimleri Şekillendirecek
 • Türkiye’nin İlk Hibrit Jeneratörü Teksan’a Enerji Verimliliği Ödülü getirdi
 • Jeotermal Santraller, İnsana ve Doğaya Zarar Vermeden Üretime Devam Ediyor
 • Boğaziçi Üniversitesi Sanayi İle İşbirliği Yaparak, Düşük Isıda Yenilenebilir Eenerji Üretti • © Copyright 2005 - 2006 hidrolikpnomatik.com All Rights Reserved.
  91.SAYI Ziyaretçi Istatistlikleri

  Bugün 31 kişi ziyaret etmiş, şu an sitede 2 kişi bulunuyor, toplam ziyaret sayısı : 56205 kişi.