AJANS Mik
Yurt Dışı Fuarlar
  Yurt İçi Fuarlar
 

Mevcut site içeriğinde arama yapabilirsiniz. Örnegin: "hidrolik"
Hidrolik&Pnömatik web sitesini nereden duydunuz?
Anket Sonuçları

Yenilik ve etkinliklerden haberdar olmak için e-posta listemize mutlaka kayıt olunDergimizin güncel ve geçmiste yayinlanan sayilarina gözatabilirsiniz

Mikdisplay

http://www.maximator.com.tr/

http://www.ph-hydraulik.de/

http://tuyap.com.tr/fuarlar/plast-eurasia-2017#fuar-profili

Seyad Üyesidir

Ana Sayfa http://www.uzaymakina.com.tr/
 
  / 2017
 
Haber 02.11.2017 tarihinden bu yana 207 kez okundu. / 91. SAYI

AİMSAD Genel Kurulu'nda Mustafa Erol yeniden Başkan seçildi

Ağaç işleme sektörünün sesi olmak amacıyla 2014 yılında kurulan ve kurulduğu tarihten bugüne kadar birçok başarılı projeye imza atan Ağaç İşleme Makine ve Yan Sanayisi İş Adamları Derneği (AİMSAD), gerçekleştirdiği 2. Olağan Genel Kurul ile ikinci dönemde yeniden Mustafa Erol’u başkanlığa seçti.
Henüz çok genç bir dernek olmasına rağmen 3 yıl gibi kısa sürede pek çok başarılı projeye imza attıklarını söyleyen Erol, “Artık emekleme dönemi bitti, emin adımlarla yolumuza devam edeceğiz. Gelecek dönemde sektöre, dünyaya, eğitime, teknolojiye daha konsantre olacak projeler gerçekleştireceğiz. Sektör envanteri yapmayı planlıyoruz, üye firmalarımızı ihracatta orta gelir tuzağından kurtaracak çalışmalar yapacağız. Devlet desteğini de alarak sektördeki firmaları bir araya getirecek dernek üstünde bir marka oluşturma projemiz var ve en önemlisi kadınları komitelerimize davet ederek, içinde kadınların olacağı güzel projeler gerçekleştirmeyi hedefliyoruz” dedi.
Ağaç işleme makineleri ve yan sanayisinde faaliyet gösteren üye firmalar arasında işbirliği, dayanışma ve bilgi alışverişi sağlamak amacıyla 29 üyeyle faaliyete başlayan ve kurulduğu 6 Haziran 2014 tarihinden bugüne kadar ulaştığı 59 üyeyle birçok başarılı projeye imza atan Ağaç İşleme Makine ve Yan Sanayisi İş Adamları Derneği (AİMSAD), gerçekleştirdiği 2. Olağan Genel Kurul ile ikinci döneme yine Mustafa Erol başkanlığında ‘merhaba’ dedi.
Türkiye’nin birçok ilinden gelen üyelerin yoğun katılımıyla gerçekleşen 2. Olağan Genel Kurul’da konuşan AİMSAD Başkanı Mustafa Erol, 3 yıldır gösterdikleri faaliyetlerle derneğin kurumsallaşmasını büyük ölçüde tamamladıklarını ifade etti. Bu süre içinde 11 yönetim kurulu üyesinin 55 tane toplantı yaparak diğer derneklerde görülmeyen bir beraberliğe imza attıklarını belirten Erol, “Sektörün tek derneği olan AİMSAD kurulduğundan beri sektördeki firmaların birbirini tanımasını sağladı. Derneğin önemli projeleri komiteler sayesinde hayata geçti. Bir diğer ana konumuz herkesin sorunu olan eğitim. Bu konuda sorunları ele almak ve çözüm üretmek için eğitim komitesi kurduk ve bu konuda birçok proje geliştirdik. İzmir’de 76 üniversite öğretim görevlisinin katıldığı çok başarılı bir eğitim paneli düzenledik. Eğitim konusunda gelecek dönemde ciddi adımlarımız olacak” dedi.

“İkinci el makine piyasasını durdurduk”
Sektöre yönelik lobi oluşturmakla ilgili çalışmalar yürüttüklerini dile getiren Erol, yaptıkları lobi sayesinde 2. el makine piyasasını dernek olarak durdurduklarını kaydetti. Ankara’da sektörün finansal gücünü temsil etme amacıyla çalıştıklarını ve makinenin teminata sayılması ile ilgili uygulamanın devreye girmek üzere olduğunu açıklayan Erol, “Endüstri 4.0 ile ilgili de çalışmalar yapıyoruz. Orta gelir tuzağından çıkabilmemiz için katma değerli ürünler üretmeliyiz. Mobilya sektörünü bu konuda eğitmemiz gerekiyor. Bu arada 2. el makinelerin satışının yapılacağı AİMSAD Store projemizi tamamlamak istiyoruz. Sektör firmaları hem yeni hem de ikinci el makinelerini bu platform üzerinden satabilecek. Sistemi kurduk, fuarda tanıtımını yapacağız” diye konuştu.

“İhracat öncelikli hedef”
Farklı bir dönemde gündeme konsantre olarak yeni projelere odaklanacaklarını aktaran Erol, ihracata ciddi çaba sarf etmek gerektiği bilinciyle dernek olarak bu konuya özellikle yöneleceklerini kaydetti. Yurtdışındaki fuar katılımlarını çok artıracaklarına değinen Erol, “Bununla beraber ithalatçılar komitesinin sertifikasyon belgesi çalışmasına katılım yapmasını rica ediyoruz. İmalatçılar görevini yaptı, aynı hassasiyeti ithalatçılardan da bekliyoruz” dedi.

“Sektör envanteri yapmayı planlıyoruz”
3 yıl gibi kısa sürede çok başarılı işlere imza attıklarını ve önümüzdeki dönemde de birçok yeni projeyi hayata geçirmek için çalışacaklarını ifade eden Erol şöyle konuştu: “Artık emekleme dönemi bitti, emin adımlarla yolumuza devam edeceğiz. Gelecek dönemde sektöre, dünyaya, eğitime, teknolojiye daha konsantre olacak projeler gerçekleştireceğiz. Sektör envanteri yapmayı planlıyoruz, üye firmalarımızı ihracatta orta gelir tuzağından kurtaracak çalışmalar yapacağız. Devlet desteğini de alarak sektördeki firmaları bir araya getirecek dernek üstünde bir marka oluşturma projemiz var ve en önemlisi kadınları komitelerimize davet ederek, içinde kadınların olacağı güzel projeler gerçekleştirmeyi planlıyoruz. Dünyada sistem kiralamaya dönüyor. Derneklerle beraber projemiz var. Makine sektörü 30 milyar dolarlık büyük bir sektör. Sektörde 150’den fazla potansiyel üye firma var. Ayrıca sektördeki mobilya, ağaç, aksesuar, levha, orman ürünleri gibi diğer derneklerle Federasyon kurma planımız var. Oradan da güzel işbirlikleri çıkacak.”

Fuar için geri sayım başladı
Genel Kurul’da 14-18 Ekim 2017 tarihinde yapılacak Ağaç İşleme Makineleri Fuarı ile ilgili bilgi de veren Erol, fuarın her geçen gün güçlendiğini ve son 3 yılda fuarlara katılan yabancı ziyaretçi sayısının yüzde 50 artarak 7 bin 800’lere ulaştığını açıkladı. Bu sayıyı 10 binlerin üzerine çıkarmayı hedeflediklerini dile getiren Erol, “Yurtiçi ziyaretçi sayısında da yüzde 20 artış oldu ve 72 binlere ulaştı. Bu yıl fuarda ziyaretçi ve katılımcı rekoru kırılacağına inanıyoruz” diye konuştu.91. Sayı / Haber kategorisindeki diğer içerikler.

 • AKDER ile Hidrolik Pnömatik Kongresi Yine Elele
 • Hidrolik Pnömatik Kongresi Yürütme Kurulu Başkanı Semih KUMBASAR: Hidrolik Pnömatik Kongreleri Sektörümüzün “PUSULASI” Olmuştur
 • Makineciler Verimlilik Odaklı Destek Talep Ediyor
 • Milli ve yerli şirketler artacak Şirketlere Millilik ve Yerlilik Endeksi Geliyor
 • MÜSİAD ve KOSGEB Sanayi Devrimi için İşbirliğinde
 • E-Berk Milli Tünel Açma Makinası
 • Mitsubishi Electric’in interaktif robot projesi “Threebots” Cannes’da Gümüş Aslan ödülü aldı Üç Robota Bir Aslan
 • Türkiye’de Connected Enterprise Süreci, Teşvikler ve İhtiyaçlar
 • MAKTEK İzmir, Bölge Ekonomisine 250 milyon Dolarlık İş Hacmi Sağlayacak
 • VIII. Bakım Teknolojileri Kongresi ve Sergisi Denizli’de Düzenlendi
 • Hidroelektrik santralleri lideri Global Hydro Türkiye yatırımlarına hız verdi
 • Sanayi 4.0 Yolculuğunda Akıllı Fabrikalar Dönemi
 • Endüstri Parkları Geliyor
 • Mobil DTE 10 Excel™ ile Maden Şirketi 1,1 Milyon Dolar Tasarruf Etti
 • Avrasya Ambalaj Fuarı, 2017 için hazır
 • AİMSAD Genel Kurulu'nda Mustafa Erol yeniden Başkan seçildi
 • Havacılık Endüstrisinin Geleceğini Yolcu Deneyimleri Şekillendirecek
 • Türkiye’nin İlk Hibrit Jeneratörü Teksan’a Enerji Verimliliği Ödülü getirdi
 • Jeotermal Santraller, İnsana ve Doğaya Zarar Vermeden Üretime Devam Ediyor
 • Boğaziçi Üniversitesi Sanayi İle İşbirliği Yaparak, Düşük Isıda Yenilenebilir Eenerji Üretti • © Copyright 2005 - 2006 hidrolikpnomatik.com All Rights Reserved.
  91.SAYI Ziyaretçi Istatistlikleri

  Bugün 12 kişi ziyaret etmiş, şu an sitede 1 kişi bulunuyor, toplam ziyaret sayısı : 58036 kişi.