AJANS Mik
Yurt Dışı Fuarlar
  Yurt İçi Fuarlar
 

Mevcut site içeriğinde arama yapabilirsiniz. Örnegin: "hidrolik"
Hidrolik&Pnömatik web sitesini nereden duydunuz?
Anket Sonuçları

Yenilik ve etkinliklerden haberdar olmak için e-posta listemize mutlaka kayıt olunDergimizin güncel ve geçmiste yayinlanan sayilarina gözatabilirsiniz

Mikdisplay

http://www.maximator.com.tr/

http://www.ph-hydraulik.de/

http://tuyap.com.tr/fuarlar/plast-eurasia-2017#fuar-profili

Seyad Üyesidir

Ana Sayfa http://www.uzaymakina.com.tr/
 
  / 2017
 
Haber 08.09.2017 tarihinden bu yana 496 kez okundu. / 90. SAYI

Metal İşleme Sektöründe Dünya’nın Önde Gelen Firmaları EMO’da Buluşuyor

Bir sonraki EMO Hanover 18-23 Eylül 2017 tarihleri arasında düzenlenecek. Dünyanın en büyük metal işleme fuarı olarak, EMO üretim teknolojisi alanında teknik trendlerin ve inovasyonların en önemli göstergesi konumunda. Bu sebeple de makine araçları, üretim çözümleri ve üretimle ilgili hizmetlerde yatırımları da arttıracak. Akıllı üretim için sistemleri bağlamak mottosu ile VDW, EMO’nun organizatörü, bu yıl dijitalizasyon ve networking konularına yoğunlaşacak. EMO Genel Komisyoneri Carl Martin “Uzmanlar network kurma konusunun üretkenliği ve de sektördeki tüm kullanıcılar arasında rekabetçiliği arttırağını düşünüyor” diyor. Bunun aynı zamanda sermaye yatırımını iyileştirebileceğini söylüyor Welcker.

Uluslararası makine araçları tüketimi 2017 yılından itibaren kendini toparlamaya başlayacak
Küresel makine araçları sektörü 2016 yılında 67.7 milyar dolarlık bir hacim sağladı. Euro ile hesaplandığında bu yüzde 3 oranında bir düşüşe karşılık geliyor. 2017 EMO için, İngiliz ekonomik araştırma enstitüsü olan Oxford Economics küresel sosyal üretimin geçen yılki yüzde 2.3’lük düşüle göre, yüzde 2.6 ‘lık bir oranla iyileşeceğini öngörüyor. Endüstriyel üretim çıktısının 2017 yılında yüzde 3.1 oranında artacağı öngörülürken, makine araçları tüketimininse yüzde 3.2 oranında artması bekleniyor. Yüzde 4.0 oranında bir büyüme ile, Avrupa’nın yine tüketim anlamında en iyi performans gösteren bölge olması bekleniyor. İtalya ve İspanya gibi Güney Avrupa ülkeleriyle Fransa, stabil büyüme aktörleri olarak Avrupa’nın en büyük üç makine araçları pazarı olmaya devam ediyorlar. Asya’nın ise makine araçları tüketimini 2017 yılında yüzde 3.5’luk bir oranla arttırması bekleniyor. İlk olarak Çin yalın periyodunu aştı ve yüzde 3.9’luk bir büyüme gerçekleştirmesi beklenmekte. İkinci olarak ASEAN pazarlarında bir geri dönüş bekleniyor. Amerika’da ise, bu durumun tersine, makine araçları tükeminin stabil olması bekleniyor. 2016 yılındaki düşüşün ardından, 2017 yılı için yüzde 0.5’lik mütevazi bir büyüme bekleniyor.
Metal işleme endüstrilerinin neredeyse bütün en önemli müşteri bölümleri bu yıl EMO’da yatırımlarını arttıracak. Arka planda ise ulaşım ekipmanlarıyla diğer metal ürünleri yer alıyor.
“EMO Hannover 2017, üretimdeki yeni çözümler hakkında dünyanın dört bir tarafından alıcılara bilgi sunmak için en doğru zamanda düzenleniyor zira bu alıcıların anlamlı yatırım kararları vermeye ihtiyaçları var” diyor EMO Genel Komisyoneri Welcker. Bunun sebebi de dünya çapındaki en önemli tüm üreticilerin EMO’da temsil edilecek olması.90. Sayı / Haber kategorisindeki diğer içerikler.

 • VIII. Ulusal Hidrolik Pnömatik Kongresi ve Sergisi’nin Hazırlıkları Devam Ediyor
 • İNOSUİT - İnovasyon Odaklı Mentörlük Projesi’nin 2. Dönem Kayıtları Başladı
 • Bosch Rexroth ve Hidropar İzmir Gübre Makineleri İçin Hidrolik Sistem Geliştirdi
 • Limak ve Boğaziçi Üniversitesi, Türkiye’nin Enerjik Mühendis Adaylarını Yetiştiriyor!
 • GATES İstanbul’da Ustalarla Buluştu
 • Makine İhracatçıları Birliği Başkanı Adnan Dalgakıran; “Kamuda Yerli Malı, Türkiye Sanayiinde Kaldıraç Etkisi Yaratacak”
 • MAKTEK, 2017’de İzmir’de
 • Borusan Mannesmann ABD’de “Yılın Boru Üreticisi” Ödülünü İkinci Kez Kazandı
 • Sanayide Gelecek Bosch ile Şekillenecek!
 • Metal İşleme Sektöründe Dünya’nın Önde Gelen Firmaları EMO’da Buluşuyor
 • WIN Eurasia 2018: Daha Fazla Kazandırmak İçin Bir Arada
 • Otomotiv Sektörünü Büyütecek Girişimciler İTÜ Çekirdek BIG BANG Sahnesine Hazırlanıyor
 • Parker Hannifin 100. Yılını Türkiye’de 2 Büyük Etkinlikle Kutladı
 • Danfoss, Endüstriyel Elektronik Merkezi kuruyor
 • Ayvaz, Uygulamalı Eğitim Merkezi’ne Destek Verdi • © Copyright 2005 - 2006 hidrolikpnomatik.com All Rights Reserved.
  90.SAYI Ziyaretçi Istatistlikleri

  Bugün 74 kişi ziyaret etmiş, şu an sitede 3 kişi bulunuyor, toplam ziyaret sayısı : 67024 kişi.